Новини кафедри
Майстер-клас на тему: «Нова українська школа: інноваційні підходи до цікавих уроків».
5 жовтня 2024 року в рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасна вища освіта: досягнення, виклики та перспективи розвитку в умовах невизначеності» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся майстер-клас на тему: «Нова українська школа: інноваційні підходи до цікавих уроків».
Учасники майстер-класу мали можливість ознайомитися з інтерактивними інструментами, які можуть стати незамінними помічниками для кожного педагога:
- Canva- це чудовий ресурс для створення візуальних матеріалів, таких як презентації, плакати, інфографіка. Вона допомагає зробити уроки яскравішими та візуально привабливими.
- Kahoot– інтерактивний інструмент для проведення вікторин та тестувань у форматі гри, що дозволяє залучити учнів до активної участі в навчальному процесі, перетворюючи його на захопливу пригоду.
- LearningApps– це онлайн-платформа для створення інтерактивних вправ, кросвордів, тестів і завдань. Вона допомагає вчителям урізноманітнити навчальний процес та зробити його цікавим і корисним.
Тренер майстер-класу вчитель географії, хімії, біології, фізичної культури Нікопольської гімназії №6, Нікопольської міської ради, здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Ігор Венгеренко продемонстрував практичне використання інтерактивних додатків та звернув увагу на способи підвищення зацікавленості здобувачів освіти, та їх активному залученню до навчального процесу.
Наприкінці майстер-класу присутні висловили позитивні відгуки про захід та побажали наступних зустрічей.
Участь здобувачів спеціальності «Гарденотерапія» у робочій зустрічі, організованою асоціацією гарденотерапевтів Шотландії «Тrellis»
05.05.2024 здобувачки ІІ (магістерського) рівня вищої освіти за ОНП «Гарденотерапія» Тетяна Хріщук та Дарія Чудінова брали участь у робочій зустрічі, організованою асоціацією гарденотерапевтів Шотландії «Тrellis». Ця подія була присвячена результатам святкування Міжнародного Дня гарденотерапії та перспективам подальшої популяризації гардеотерапії у світі.
Витаємо магістранта ОП «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн» МАЛЕЦЬКОГО ЄВГЕНА з другим місцем у Чернігівському обласному екологічному конкурсі!
Метою виконання Проекту «Комплексний проект. РЛП «Ялівщина»: Прибережна екологічна стежка «Ювілейна» є підвищення екологічної свідомості містян, виховання дбайливого відношення до навколишнього середовища та культури відпочинку, залучення дітей та молоді до практичного пізнання зеленого світу, сприяння формуванню у них екологічної правосвідомості, сприяння реабілітації постраждалих від війни осіб. Реалізацію Проекту запропоновано провести у місті Чернігів, а створення екологічної стежки здійснити на території Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».
Проект розроблявся під час проходження виробничої практики з садово-паркового господарства на комунальному закладі «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».
|
|
«Початок 2»
Схема стежки, еколіхтар |
|
«Королівська гірка»
Інфо.знак, еколіхтар |
|
|
«Водний світ. Птахи та ссавці»
Інфо.знак, еколіхтар |
Звітна конференція з виробничої (педагогічної) практики
20.05.2024 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбулася звітна конференція з виробничої (педагогічної) практики . Студенти презентували звіти про проходження практики та відповіли на питання щодо набутих під час проходження виробничої практики загальних і фахових компетентностей тощо.
Дякуємо нашим роботодавцям — керівникам навчальних закладів.
Вітаємо студентів з успішним завершенням практики!
Круглий стіл «Використання представників родини Магнолієві в озелененні міст. Сучасний стан, проблеми і перспективи»
23.04.2024 року в рамках практичної підготовки студентів спеціальності садово-паркове господарство проведено круглий стіл «Використання представників родини Магнолієві в озелененні міст. Сучасний стан, проблеми і перспективи» за участю стейкхолдера – кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника, завідувач відділу інтродукції деревних та трав’янистих рослин ботанічного саду ім. академіка О.В. Фоміна Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Палагеча Р.М.
Практичний семінар «Особливості вирощування і менеджменту посадкового матеріалу декоративних рослин в м. Запоріжжя»
10.04.2024 в рамках практичної підготовки здобувачів спеціальності садово-паркове господарство проведено практичний семінар «Особливості вирощування і менеджменту посадкового матеріалу декоративних рослин в м. Запоріжжя» нашим стейкхолдерером – директором ПП «Ді-лайн (м. Запоріжжя)
Круглий стіл з гарантами і стейкхолдерами: Сучасні вимоги щодо підготовки фахівців зі спеціальності садово-паркове
14 березня 2024 року на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства був проведен круглий стіл з гарантами і стейкхолдерами спеціальності садово-паркове господарство. Були розглянути питання щодо сучасних вимог підготовки фахівців з даної спеціальності та подальша співпраця зі стейкхолдерами.
Педагогічна майстерня для вчителів ЗОШ: Сучасний стан та перспективи використання різноманітних засобів навчання на уроках біології
5 березня 2024 року на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбулась педагогічна майстерня для вчителів ЗОШ: Сучасний стан та перспективи використання різноманітних засобів навчання на уроках біології. Вчителі прослухали доповіді про різноманітні засоби навчання на уроках біології. Також в кінці семінару вони мали змогу задати питання з даної теми. Дякуємо нашим вчителям за змогу відвідати педагогічну майстерню, сподіваємось на подальшу співпрацю.
Участь у загальноуніверситетському семінарі «Використання компоненту гейміфікації при підготовці здобувачів вищої освіти біологічного напряму»
5 лютого 2024 року відбувся семінар «Використання компоненту гейміфікації при підготовці здобувачів вищої освіти біологічного напряму». У семінарі взяли участь викладачі і здобувачі вищої освіти біологічного напряму. Викладачі розповіли про використання ігор при підготовці здобувачів вищої освіти біологічного напряму. Потім здобувачі мали змогу задати питання, що їх цікавлять.
Гостьова лекція доцента кафедри садово-паркового господарства Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії Оксани Кобець на тему «Особливості підбору асортименту рослинності для озеленення прибудинкових територій за кліматичних умов Півдня України»
1 листопада 2023 року на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства, в рамках проведення заходів присвячених 100-річчю Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, відбулася гостьова лекція доцента кафедри садово-паркового господарства Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії Оксани Кобець на тему «Особливості підбору асортименту рослинності для озеленення прибудинкових територій за кліматичних умов Півдня України».
Слухачами лекції були здобувачі хіміко-біологічного факультету та навчально-наукового інституту соціально-педагогічної і мистецької освіти освітньо-наукової програми «Гарденотерапія».
Після лекції відбулося обговорення проблем озеленення прибудинкових територій в сучасних умовах. Багато питань стосувалося можливості використання нових теплолюбних видів і особливостей догляду за ними.
Дякуємо Кобець Оксані за цікаву, актуальну лекцію і сподіваємось на подальшу співпрацю!
Семінар “Академічна доброчесність в університеті”
04.09.2023 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся семінар “Академічна доброчесність в університеті”. Ведуча заходу – доцент Туровцева Н.М.
Протягом семінару розглянуті наступні питання:
- загальна інформація про концепцію академічної доброчесності та недоброчесності;
- дотримання академічної доброчесності та методи виявлення академічної недоброчесності;
- відповідальність за недотримання академічної доброчесності.
- поняття плагіату, види і типи;
- перевірка наукових робіт на плагіат.
Дякуємо спікеру за цікаву доповідь і здобувачам за активну дискусію!
День відкритих дверей на хіміко-біологічному факультеті
01.06.2023 р. в рамках «Тиждня знайомства!» пройшла зустріч-знайомство зі знаним та сучасним – хіміко-біологічним факультетом! Для абітурієнтів був організовано віртуальний тур факультетом, презентовані унікальні спеціальності та освітні програми, брифінг від приймальної комісії – з наданням інформації про вступ 2023 р. Також майбутні студенти дізналися про дозвілля, стажування, можливості та перспективи навчання.
Бажаємо нашим абітурієнтам успішного складання ЗВО і чекаємо на найстарішому факультеті університету!
Звітна конференція з виробничої практики
25.05.2023 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбулася звітна конференція з виробничої практики здобувачів ОП “Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн”. Студенти презентували звіти про проходження практики та відповіли на питання членів комісії щодо набутих під час проходження виробничої практики загальних і спеціальних компетентностей.
Географія виробничої практики цього року – Запоріжжя та м. Кам’янське, Дніпропетровська обл.
Всі студенти на підприємствах отримали довідки і захистили звіти з практики.
Дякуємо нашим роботодавцям — керівникам підприємств – кафедра садово-паркового господарства КВНЗ “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія”, ТОВ «Садовий центр Дворик» (м. Кам’янське, Дніпропетровська обл.), ПП «Ді-лайн» (м. Запоріжжя) – за наданий нашим здобувачам практичний досвід і можливість удосконалювати свої результати навчання.
Вітаємо студентів з успішним завершенням практики!
Круглий стіл «Перспективи розвитку гарденотерапії в Україні»
28.04.2023 року на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства состоявся круглий стіл «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ГАРДЕНОТЕРАПІЇ В УКРАЇНІ» присвяченого 100-річному ювілею МДПУ імені Богдана Хмельницького
З вітальним словом виступила Наталя Фалько – виконувач обов’язків ректора МДПУ імені Богдана Хмельницького, кандидатка психологічних наук, завідувачка кафедри психології, доцентка та Михайло Семикін – заступник Мелітопольського міського голови, кандидат філософських наук, доцент.
Спікерами заходи – Олександр Жуков доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки та садово-паркового господарства МДПУ імені Богдана Хмельницького – «Гарденотерапія новий освітній напрямок у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького»; Олеся Прокоф’єва кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології МДПУ імені Богдана Хмельницького – «Психологічна складова ОНП «Гарденотерапіїя»»; Ксенія Возніцина директорка Центру психічного здоров’я й реабілітації Лісова поляна МОЗ України – «Український контекст війни»; Надя Лобнер (Австрія) політолог, садівничий терапевт, докторка філософії – «Лікувальне садівництво з біженцями та мігрантами»; Фіона Теккерей (Велика Британія) головна виконавча директорка шотландської мережі терапевтичного садівництва «Trellis» – «Терапевтичне садівництво у Шотландії: портрет нової професії»;
В обговоренні доповідей прийняли участь: Науменко Наталя, заступниця директора КНП «Центр надання соціальних послуг та медичної реабілітації ММР ЗО; Гнатів Олена, кандидатка педагогічних наук, заступниця директора з навчально-виховної роботи Мелітопольської гімназії №22; Володимир Петров БФ “Світ Українцям”, Запоріжжя; Зирянов Вячеслав, директор БФ «Добряк» Київ; викладачі кафедри психології, а також студенти та аспіранти факультетів.
Дякуємо всім учасникам зустрічі за бурхливе обговорення ОНП “Гарденотерапія”.
Установча конференція напередодні виробничої практики для здобувачів магістратури за ОП «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн»
31.03.2023 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбулася установча конференція напередодні виробничої практики для здобувачів магістратури за ОП «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн». Практика проводиться відповідно до Положення про практичну підготовку здобувачів вищої освіти за освітніми ступенями бакалавра і магістра у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
Виробнича практика здобувачів ОП “Садово-паркове господарство” є організаційно-технологічною практикою, яка передбачає закріплення отриманих в процесі навчання освітніх компонентів – охорона праці в галузі, інтегрований захист рослин садів і парків від шкідників і хвороб, природоохоронне паркознавство, експлуатація садово-паркових об’єктів, агротехніка зеленого будівництва, ландшафтний дизайн, дизайн квітників, тепличне господарство тощо.
Під час зустрічі студентам була надана інформація про головні завдання практики, структуру звіту та його оформлення.
Бази проходження практик (згідно договорів) – кафедра садово-паркового господарства КВНЗ “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія”, ТОВ «Садовий центр Дворик» (м. Кам’янське, Дніпропетровська обл.), ПП «Ді-лайн» (м. Запоріжжя).
Бажаємо студентам успішного проходженні практики!
Гостьова лекція для студентів спеціальності садово-паркове господарство Хортицької національної академії
16.03.2023 р. доценти кафедри Подорожній С. М. та Брен О. Г. провели гостьову лекцію для студентів спеціальності садово-паркове господарство Хортицької національної академії. Поділились надзвичайно цікавою інформацією щодо проектування СПО
Міжнародна практична конференція “DESIGN, VISUAL ART & CREATIVITY : Modern Trends and Technologies”
12 грудня 2022 р. викладачі кафедри ботаніки і садово-паркового господарства прийняли участь у міжнародній практичній конференції “DESIGN, VISUAL ART & CREATIVITY : Modern Trends and Technologies”.
Конференція організована кафедрою дизайну Запорізького національного університету у співпраці з міжнародними партнерами (Baltijas Starptautiskā akadēmija, Rīga, Latvia; Suleyman Demirel University, Isparta, Turkey; Batumi Shota Rustaveli State University, Batumi, Georgia; Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Tbilisi, Georgia; Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza, Częstochowa, Poland; Kaunas University of Technology, Lithuanian; Taras Shevchenko Luhansk National University, Ukraine) об’єднала представників науки та практики під час дискусійної платформи для обговорення сучасних викликів дизайну, візуального мистецтва та творчості.
Тематика конференції охопила питання теорії та сучасної практики дизайну, інновацій, натхнення, цифрових технологій у дизайні, іммерсивних та дизруптивних технологій, візуального мистецтва, прикладного мистецтва, мистецтва в суспільстві, діджитал арту та проблеми формування творчого потенціалу особистості в освіті.
Дякуймо організатором конференції за актуальну та своєчасну тематику.
Передзахист кваліфікаційних робот магістрів
2.12.2022 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся попередній захист кваліфікаційних робот за освітнім рівнем магістра (освітні програми: Біологія та здоров’я людини. Хімія; Біологія та здоров’я людини. Психологія). Передзахист відбувався в режимі онлайн. Здобувачі виступили з доповідями про стан готовності кваліфікаційних робот і результати їх перевірки на плагіат програмою Unicheck. Також відбулося уточнення і коригування тем робот. За результатами передзахисту, а також висновків керівників, всі роботи рекомендовані до публічного захисту перед державною екзаменаційною комісією. Бажаємо здобувачам успіхів на останньому етапі навчання!
Увага!
Ректорат та кафедра ботаніки і садово-паркового господарства об’явила конкурс флористичних композицій «Різдвяні фантазії»
Відкрита онлайн-лекція докторки біологічних наук, професорки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Кунах Ольги з теми «ГІС-технології та просторовий аналіз у практиці дослідження водних макрофітів заповідних територій»
24 листопада 2022 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства для здобувачів спеціальностей 206 Садово-паркове господарство, 091 Біологія і 014.05 Біологія та здоров’я людини відбулася відкрита онлайн-лекція докторки біологічних наук, професорки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Кунах Ольги з теми «ГІС-технології та просторовий аналіз у практиці дослідження водних макрофітів заповідних територій».
Під час лекції були розглянуті питання антропогенного евтрофування, зростання евтрофікації та чинники, які призводять до цього, а також проблеми дистанційного зондування та просторового аналізу на заповідних територіях.
Дякуємо Ользі Миколаївні за актуальну й цікаву лекцію та сподіваємося на плідну співпрацю в подальшому.
Підписано договір про співпрацю між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького та приватним підприємством «Ді-лайн» (м. Запоріжжя)
17.11.2022 р. Підписано договір про співпрацю між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького та приватним підприємством «Ді-лайн» (м. Запоріжжя). Тепер наші студенти спеціальності «Садово-паркове господарство» будуть мати змогу проходити навчальні та виробничі практики на одній із провідних ландшафтних компаній України.
Дякуємо керівнику підприємства Мілєвської Оксані Анатоліївні за підтримку і сподіваємося на плідну та конструктивну співпрацю.
День ГІС – SCGIS Ukraine
16 листопада 2022 р. викладачі кафедри ботаніки і садово-паркового господарства, здобувачі спеціальності садово-парового господарства та біологічного спрямування прийняли участь в онлайн заході “День ГІС – SCGIS Ukraine”.
Під час зустрічі були представлені доповіді «Данні NASA FIRMS для визначення територій, постраждалих у результаті воєнних дій» доповідал Роман Сизо – менеджер з ГІС-даних та аналітики в Міжнародному Комітеті Червоного Хреста (МКЧХ), «Картографічно-інформаційне забезпечення створення нових заповідних територій: досвід, проблеми, перспективи» – Олена Сінна – кандидат географічних наук, доцент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, «ГІС для охорони ґрунтів: досвід Чехії» – Анна Ачасова – кандидат біологічних наук, доцент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. На при кінці заходу Наталя Брусенцова провела майстер-клас по оформленню карти QCIS.
Дякуємо організаторам заходу за таку своєчасну і цікаву тематику доповідей!
Вебінар «Стилі в ландшафтному дизайні»
11.11.2022 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства для здобувачів хіміко-біологічного факультету відбувся вебінар на тему «Стилі в ландшафтному дизайні».
Під час презентації здобувачки Демешко Анастація та Гірфанова Олександра (науковий керівник доцент Туровцева Н.М.) ознайомили аудиторію з історією розвитку садово-паркового мистецтва і стилями ландшафтного дизайну.
Вебінар завершився обговоренням сучасних стилій ландшафтної архітектури і значенням садів для для фізичного і психологічного здоров’я.
Відкрита онлайн-лекція завідувачки кафедри дизайну Запорізького національного університету Чемерис Ганни Юріївни на тему «Універсальний дизайн – дизайн, доступний для кожного»
19.10.2022 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства Мелітопольського державного педагогічного університета ім. Богдана Хмельницького для здобувачів освітніх програм «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн» і «Садово-паркове господарство. Лісівництво» відбулася відкрита онлайн-лекція завідувачки кафедри дизайну Запорізького національного університету Чемерис Ганни Юріївни на тему «Універсальний дизайн – дизайн, доступний для кожного». Були розглянуті концепти «вільного дизайну», «інклюзивного дизайну» і «доступного дизайну» та їх синергія у втіленні в концепті «універсального дизайну». Також розглядались сім основоположних принципів універсального дизайну та приклади безбар’єрності та застосування універсального дизайну у міському середовищі, дизайні послуг, товарів та в освіті, а також досліджені основні драйвери розвитку універсального дизайну.
Захід був проведений в рамках Угоди про співробітництво між ЗНУ та МДПУ ім. Богдана Хмельницького
Дякуємо Ганні Юріївні за цікаву лекцію та сподіваємось на плідну співпрацю в подальшому.
Семінар “Академічна доброчесність в університеті”
06.09.2022 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства для здобувачів 1 курса хіміко-біологічного факультету та студентів 1 курса магістратури ОП “Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн” відбувся семінар “Академічна доброчесність в університеті”. Спікер заходу – доцент Туровцева Н.М.
Протягом семінару розглянуті наступні питання:
- загальна інформація про концепцію академічної доброчесності та недоброчесності;
- дотримання академічної доброчесності та методи виявлення академічної недоброчесності;
- відповідальність за недотримання академічної доброчесності.
- поняття плагіату, види і типи;
- перевірка наукових робіт на плагіат.
Дякуємо спікеру за цікаву доповідь і здобувачам за активну дискусію!
Тренінг «Впровадження ефективних комунікаційних кампаній в сфері адвокації екологічних питань»
12-13 лютого 2022 р. у вільному просторі «Halabuda» (м. Маріуполь) відбувся другий тренінг в рамках Програми інституційного розвитку неурядових організацій та ініціатив екологічного спрямування, що діють в Приазовському регіоні України за підтримки міжнародної організації «ACTED». Тема тренінгу – «Впровадження ефективних комунікаційних кампаній в сфері адвокації екологічних питань». Тренеркою заходу була журналістка та відома громадська діячка Вікторія Талашкевич.
В тренінгу взяли участь представники мелітопольського ГО «Екорух» – Брен О.Г. (старший викладач кафедри ботаніки і садово-паркового господарства к.б.н.) та Антоновський О.Г. (заступник начальника наукового відділу Приазовського парку), спільно реалізуючи проект «Молодь Приазов’я обирає чисті водойми».
На тренінгу розглянуті такі питання як роль та місце комунікацій, комунікаційна стратегія втілення адвокаційного проекту, адвокація та сторітелінг проекту засобами відео, соціальні медіа як ефективний інструмент комунікацій, створення веб-сайтів на безкоштовних платформах (Tilda), створення чат-ботів як інструменту для взаємодії із цільовими аудиторіями.
Тренінг розкрив можливості активно використовувати різні канали комунікацій, знаходити інсайти та формулювати влучні меседжі в роботі з цільовою аудиторією. Знання, здобуті на подібних заходах корисні не тільки в адвокації екологічних питань, а й в інших різноманітних галузях сучасного життя.
Молодь Приазов’я обирає чисті водойми
24.01.2022 в рамках заходів до Всесвітнього дня водно-болотних угідь на засіданні студентського наукового гуртка «Catena» кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького ст. викл., к.б.н. Брен О.Г. зробив доповідь з презентацією про проект «Молодь Приазов’я обирає чисті водойми».
Цей проект реалізується за Програмою інституційного розвитку екологічних організацій регіону Приазов’я за фінансової підтримки гуманітарної організації ACTED (Франція, м. Париж). Виконавець проекту – ГО «ЕКОрух».
Метою проєкту є посилення участі молоді в процесі формування та реалізації місцевої політики Мелітопольського Приазов’я із урахуванням принципів сталого розвитку та застосуванням проаналізованих екологічних даних.
Проектом передбачено проведення тренінгів, еколого-просвітницьких заходів серед молоді Приазов’я з висвітленням діяльності на популярних веб-платформах та офіційних сайтах.
Присутні на засіданні здобувачі вищої освіти зацікавились проектом та виявили бажання взяти участь в заходах проекту для отримання корисних навичок та здійснення рішучих дій для охорони та збереження природи рідного краю.
Звітна наукова конференція кафедри ботаніки і садово-паркового господарства з теми «Біологічні системи природних і антропогенних територій півдня України (сучасний стан, управління та оптимізація)»
Відповідно до Наказу № 106/28-04 від 15.11.2021 про підготовку звітної документації щодо підсумків наукової та науково-технічної діяльності кафедр 25 січня 2022 року кафедра ботаніки і садово-паркового господарства провела звітну конференцію з наукової теми «Біологічні системи природних і антропогенних територій півдня України (сучасний стан, управління та оптимізація)» за державною реєстрацією № 0119U101383.
На заході були присутні співробітники кафедри ботаніки і садово-паркового господарства та науково-педагогічні працівники хіміко-біологічного факультету.
Впродовж конференції були обговорені питання: екології і різноманіття водоростей природних і антропогенних екосистем (д.б.н., проф. Солоненко А.М., д.б.н., проф. Мальцева І.А., к.б.н., ст.викл. Брен О.Г., к.б.н., ас. Арабаджи-Тіпенко Л.І.), флороценотична складова біологічних систем (к.б.н., доц. Подорожний С.М., д.б. н., проф. Жуков О.В., к.с.г.н., доц. Бредіхіна Ю.Л., к.с.г.н., доц. Туровцева Н.М., к.б.н., доц. Пюрко О.Є., к.б.н., доц. Вельчева Л.Г.).
Відповідальна за наукову роботу на кафедрі, доц. Пюрко О.Є. зазначила, що впродовж виконання наукової теми НПП кафедри опубліковано 207 робіт, з яких 40 статей надруковано у виданнях, що індексуються науко метричними базами Scopus та WoS, 13 – колективних закордонних монографій; 5 – колективних монографій (в Україні); 32 – статті у закордонних виданнях; 22 – фахові статті; 95 – інших публікацій.
Зустріч була інформативною, цікавою, викликала жваве обговорення та посприяла обміну практичним досвідом!
На кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся захист кваліфікаційних робіт
20 грудня відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт здобувачів за ОП «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн».
Захист кваліфікаційних робіт проходив із дотриманням вимог
«Положення про кваліфікаційні (дипломні) роботи на здобуття освітніх ступенів бакалавра та магістра у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького». Усі магістерські роботи пройшли перевірку на плагіат (за програмою Unicheck), отримали рецензії фахівців галузі та були представлені на розгляд екзаменаційної комісії.
Під час захисту магістерських кваліфікаційних робіт здобувачі презентували комісії результати своїх власних досліджень за темами робіт, що дало можливість оцінити їх, а також встановити теоретичний та практичний рівень володіння матеріалом здобувачів. Слід відмітити, що більшість тем кваліфікаційних робіт були проектного характеру і мали оригінальні рішення.
Члени Екзаменаційної комісії високо оцінили ґрунтовні доповіді та презентації робіт наших здобувачів та побажали майбутнім випускникам успіхів та професійних звершень!
Вітаємо наших магістрів та щиро зичимо їм неймовірної життєвої наснаги та бажання досягати нових значних висот в обраній професії!
Тренінг «Проведення ефективних адвокаційних кампаній екологічного спрямування»
14-15 грудня 2021 р. у вільному просторі «Halabuda» (м. Маріуполь) проводився тренінг з теми «Проведення ефективних адвокаційних кампаній екологічного спрямування» в рамках Програми інституційного розвитку неурядових організацій та ініціатив екологічного спрямування, що діють в Приазовському регіоні України. Тренером заходу був менеджер по взаємодії з органами влади та громадянським суспільством організації “ACTED” Олексій Хмара. Захід відвідав старший викладач кафедри ботаніки і садово-паркового господарства к.б.н., член ГО «Екорух» Брен О.Г., який приймає участь в реалізації проекту «Молодь Приазов’я обирає чисті водойми».
Під час заходу розглянуто наступні питання: значення адвокації, основні етапи та ключові повідомлення адвокаційної кампанії, комунікація з органами влади та стейкхолдерами.
Участь в подібних заходах дозволяє не лише підготувати виконавців проєктів, а й найдає можливість ефективно проводити адвокаційні кампанії, вирішуючи актуальні питання суспільства.
Нарада з вирішення проблемних питань Національного заповідника «Хортиця»
Науково-педагогічними працівниками кафедри ботаніки і садово-паркового господарства МДПУ ім. Б. Хмельницького к.б.н., доц. Подорожним С.М. та к.б.н., ст. викл. Бреном О.Г. 09.12.21 взято участь у нараді з вирішення проблемних питань Національного заповідника «Хортиця» в онлайн режимі. За результатами наради Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації прийняте рішення про створення робочої групи до складу якої, увійшли зазначені НПП.
Профорієнтаційний захід у Вознесенівській гімназії «Орієнтир» та Семенівській загальноосвітній школі І-ІII ступенів
29 листопада 2021 року викладачі кафедри ботаніки і садово-паркового господарства провели профорієнтаційний захід у Вознесенівській гімназії «Орієнтир» та Семенівській загальноосвітній школі І-ІII ступенів. Учні 9-11 класів отримали корисну інформацію про спеціальності 205 Лісове господарство, 206 Садово-паркове господарство та 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), умови вступу до МДПУ імені Богдана Хмельницького, університетську учнівську олімпіаду “Інтелектуал”, вартість навчання та проживання у гуртожитку.
Неабияку зацікавленість в учнів викликала інформація щодо баз практик, міжнародної діяльності та посад, які можуть обіймати наші випускники. Дякуємо адміністраціям школи, гімназії та учням за проявлений інтерес до наших освітніх програм і чекаємо учнів на навчання за нашими освітніми програмами!
Передзахист кваліфікаційних робіт магістрів
25.11.2021 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт за освітнім рівнем магістра (освітні програми: Біологія та здоров’я людини. Хімія; Біологія та здоров’я людини. Психологія; Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн). Передзахист відбувався в режимі офлайн та онлайн. Здобувачі виступили з доповідями про стан готовності кваліфікаційних робіт до захисту і результати перевірки робіт на плагіат програмою Unicheck. Також відбулося уточнення і коригування тем дипломних робіт. Передзахист робіт пройшов успішно, усі роботи допущені до захисту. Бажаємо плідної праці та успіхів при захисті кваліфікаційних робіт перед екзаменаційною комісією!
Відкрита лекція директора Ботанічного саду ДНУ імені О. Гончара Анатолія Кабаря
24 вересня 2021 року в форматі Zoom-конференції відбулась відкрита лекція директора Ботанічного саду ДНУ імені О. Гончара, доцента кафедри фізіології та інтродукції рослин Анатолія Кабаря для здобувачів магістерського рівня вищої освіти ОП «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн» з обов’язкового компоненту «Ландшафтний дизайн». Впродовж лекції були розглянуті питання хортіокультури, сучасний стан систем зелених насаджень на прикладі міста Дніпро, останні тенденції в ландшафтному дизайні й роль ботанічних садів в озелененні в урбоекосистем. Дякуємо Анатолію Миколайовичу за цікаву лекцію та сподіваємось на плідну співпрацю в подальшому.
Агробіологічному комплексу виповнюється 70 років
21 вересня 2021 року Агробіологічному комплексу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького виповнюється 70 років.
З самого започаткування ця територія активно використовується в навчальному процесі, як майданчик для масових культурних та спортивних заходів. На комплексі створені дендрарій (колекція якого, нараховує більше ста видів деревних рослин та чагарників), садове відділення плодово-ягідних культур та тваринницьке відділення зі стайнею та іподромом.
Студенти знайомляться з біологічними об’єктами, ведуть польові спостереження та досліди, відшліфовують власні уміння та навички в догляді за рослинами та тваринами, а також просто відпочивають та проводять весело час.
Кафедра ботаніки і садово паркового господарства вітає з ювілеєм працівників Агробіологічного комплексу – наших колег та партнерів!
Вітаємо наших викладачів з отриманням авторських свідоцтв
University Open Space-2021
18.09.2021 р. в МДПУ ім. Б. Хмельницького відбувся захід University Open Space-2021, який пройшов у форматі “workshop”. В заході взяли участь НПП кафедри ботаніки і садово-паркового господарства к.б.н., доц. Подорожний С.М., к.б.н., доц. Туровцева Н.М., к.б.н., доц. Пюрко О.Є., ст. викл. Брен О.Г. До яскрового заходу завітали абітурієнти зі школ міста. Читати далі>>>
Звіт про науково-педагогічну діяльність старшого викладача Брена О.Г.
16.09.2021 відбулось засідання кафери ботаніки і садово-паркового господарства в зум-режимі. На засіданні заслухано звіт старшого викладача Брена О.Г. за попередній строк роботи, а також його перспективний план. Одноголосно вирішено рекомендувати НПП Брена О.Г. до участі в конкурсі на заміщення вакантної посади старшого викладача кафедри.
Архітектурно-ландшафтна організація території житлової та нежитлової забудови
15 вересня відбулось перше засідання наукового гуртка «Catena» в 2021-2022 навчальному році. Тема засідання: «Архітектурно-ландшафтна організація території житлової та нежитлової забудови». З доповідями виступили здобувачки освітньої програми «Садово-паркове господарства. Ландшафтний дизайн» Кобець О.В. та Дерев’янко Н.П., які представили свої напрацювання з даної теми у вигляді проектних пропозицій щодо озеленення та благоустрою готелю «Хортиця» та приватного будинку м. Запоріжжя. Вони розповіли про особливості планування та озеленення територій житлової та нежитлової забудови на прикладах реальних об’єктів. Особливу увагу учасників наукового гуртка привернула 3D візуалізація проектних пропозицій, які були використані для проектів.
Семінар “Академічна доброчесність: від теорії до практики”
13.09.2021 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства для здобувачів ОП “Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн”, “Садово-паркове господарство. Лісівництво” та “Лісове господарство. Парковпорядкування” відбувся семінар “Академічна доброчесність: від теорії до практики”. Спікер заходу – професор Жуков О.В. Протягом семінару розглянуті наступні питання:
- загальна інформація про концепцію академічної доброчесності та недоброчесності;
- дотримання академічної доброчесності та методи виявлення академічної недоброчесності;
- відповідальність за недотримання академічної доброчесності.
Багато питань від здобувачів було пов’язано з відповідальністю за порушення академічної доброчесності.
Дякуємо спікеру за цікаву доповідь і здобувачам за активну дискусію!
Захист кваліфікаційних робіт за освітніми програмами: «Садово-паркове господарство. Лісівництво», «Лісове господарство. Парковпорядкуванння», «Лісове господарство. Благоустрій територій»
08.06.2021 р. відбувся захист кваліфікаційних робіт за освітніми програмами: «Садово-паркове господарство. Лісівництво», «Лісове господарство. Парковпорядкуванння», «Лісове господарство. Благоустрій територій». Член екзаменаційної комісії роботодавець, ФОП Вакарь Олексій Вікторович відмітив, що здобувачі показали здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми професійної діяльності у галузі вирощування декоративних рослин, проектування, створення та експлуатації об’єктів садово-паркового господарства, а також оволодіння професійними знаннями, сучасними методиками, засобами та технологіями для проведення виробничої діяльності і досліджень у лісовому та садово-парковому господарстві.
Члени екзаменаційної комісії доценти Подорожний С.М., Туровцева Н.М. та стейкхолдер Вакарь О.В. привітали всіх студентів з отриманням кваліфікації бакалавра і побажали їм професійних досягнень. Бажаємо успішної здачі іспитів для вступу на магістратуру!
Засідання кафедрального наукового гуртка «Catena» з теми «Різноманіття рослин м. Мелітополя»
З 31.05.21р. по 04.06.21р. в рамках проведення літньої навчальної польової практики, а також у відповідності до плану роботи кафедрального наукового гуртка «Catena» відбувся ряд екскурсій в рамках теми “Різноманіття рослин м. Мелітополя”.
Здобувачі вищої освіти відвідали міський парк культури та відпочинку ім. Горького, парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення “Алея Слави”, а також дендрарій Агробіологічного комплексу МДПУ ім. Б.Хмельницького.
Здійснено екскурсію до заплави ріки Молочної, відібрані гербарні зразки з річкових схилів.
Під час екскурсій зібрано гербарний матеріал, розглянуто особливості морфології, анатомії, видового різноманіття та екології рослин.
Студенти виявили зацікавленість щодо використання декоративних рослин в озелененні міста, а також допитливо дізнавались інформацію про особливості дендрофлори насаджень міста.
Польові екскурсії займають важливе місце у підготовці фахівців з садово-паркового господарства, а також майбутніх вчителів.
Звітна конференція з виробничої практики
25.05.2021 р. на кафедрі відбулася звітна конференція з виробничої практики здобувачів ОП “Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн”. Члени комісії — керівники практики доцент Подорожний С.М., гарант ОП доцент Туровцева Н.М. та професор Жуков О.В. Студенти презентували звіти про проходження практики та відповіли на питання членів комісії щодо набутих під час проходження виробничої практики загальних і спеціальних компетентностей.
Географія виробничої практики цього року була різноманітна — Мелітополь, Запоріжжя, смт Графське (Донецька область). Всі здобувачі на підприємствах отримали позитивні характеристики і захистили звіти з практики.
Дякуємо нашим роботодавцям — керівникам підприємств – Ландшафтна компанія «Зелене життя», ДП «Мелітопольське лісове господарство», ФОП Вакарь О.В. Кобець О.В., ТОВ Агроторг ВВ, ДП «Великоанадольське лісове господарство» (Донецька обл., смт Графське) — за наданий нашим здобувачам практичний досвід і можливість удосконалювати свої результати навчання.
Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Перший загальноміський Екопікнік
21.05.2021 науково-педагогічними працівниками кафедри ботаніки і садово-паркового господарства разом із здобувачами вищої освіти студентського наукового гуртку кафедри «Catena» прийнято участь у першому загальноміському Екопікніку, який проводився в «Екопарку» м. Мелітополя.
Кафедрою ботаніки і садово-паркового господарства представлено стенд, на якому для городян та зацікавлених гостей були запропоновані роздаткові матеріали та наочності, що використовуються під час навчального процесу, результати проекту «Мелітополь – черешнева столиця України» та виставка рендерів проектів благоустрою та озеленення територій міста та районів, які були виконані викладачами та здобувачами спеціальності “Садово-паркове господарство”.
Відвідувачі охоче роздивлялись зразки спилів різних дерев, шишки екзотичних голонасінних рослин, дізнались про сорти черешні та дюків, які виведені та вирощуються на Мелітопольщині.
Якісна організація заходу та приємна весняна погода зробили Екопікнік пізнавальним, динамічним та яскравим заходом. Спілкування та обмін досвідом на подібних святах є запорукою плідної співпраці та пошуку однодумців в професійній діяльності, а екологічна спрямованість заходу роблять все, щоб він дійсно сподобався громадянам міста та мав продовження в майбутньому.
Весняні профорієнтаційні заходи
18-19 травня 2021 р. НПП кафедри ботаніки і садово-паркового господарства к.б.н. доц. Подорожним С.М., к.б.н., доц. Пюрко О.Є., к.б.н., доц. Вельчевою Л.Г. та ст. викл. Бреном О.Г. в рамках профорієнтаційної роботи здійснено зустріч з учнями шкіл с. Мирне (Мирненський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Інтелект») та с. Терпіння (Терпіннівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Терпіннівський колегіум «Джерело»).
Учням надано інформацію про правила вступу до навчання на хіміко-біологічному факультеті, проведено бесіду щодо особливостей навчання за різними спеціальностями, перспективи працевлаштування.
Практичне заняття з курсу «Дизайн квітників» (ОП “Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн”)
18.05.2021 р. на базі розсадника декоративних рослин «Анна Сад» стейкголдером Копиловою Г.В. проведено практичне заняття з курсу «Дизайн квітників» (ОП “Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн”) на тему «Догляд за квітниками». Ціль та завдання заняття були спрямовані на опанування здобувачами спеціальних компетентностей (СК 01. Здатність розробляти технології вирощування декоративних та плодових рослин в закритому та відкритому ґрунті та СК 16. Здатність оцінювати регіональні особливості ґрунтових та кліматичних умов для розробки технології вирощування декоративних рослин, проектування і експлуатації садово-паркових об’єктів з урахуванням тенденцій глобальних змін клімату) та ПР 12 Створювати об’єкти озеленення різного призначення та підбирати комплекс робіт по догляду за рослинами у насадженнях.
Впродовж заняття здобувачі були ознайомлені з технологіями вирощування та догляду за декоративними трав’янистими рослинами та сучасними тенденціями попиту на посадковий матеріал в регіоні та за його межами.
Здобувачі дізналися про особливості створення та ведення приватного бізнесу в садово-парковому господарстві та висловили велику вдячність Ганні Вікторівні за цікаве практичне заняття і корисні поради. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
Засідання Терпіннівської селищної ради (с. Терпіння) у форматі «круглий стіл»
14.05.2021 НПП кафедри ботаніки і садово-паркового господарства к.б.н., доц. Подорожним С.М. та ст. викл. Бреном О.Г. прийнято участь в засіданні Терпіннівської селищної ради (с. Терпіння) у форматі «круглий стіл». Розглянуто питання затвердження проекту утримання та реконструкції парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Цілющі джерела», розробленого НПП кафедри ботаніки спільно зі студентами в рамках договору з Благодійною організацією «Благодійний фонд парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Цілющі джерела» ».
На засіданні також були присутні голова Мелітопольської районної державної адміністрації Судаков І.І., скульптор Куцевалов О.В., депутат Мелітопольської міської ради та директор КП “Мелітопольский міський парк культури та відпочинку ім. Горького” Обрезанов О.А., члени місцевої громади.
Подорожний С.М. виступив з пропозицією щодо оновлення положення для цього об’єкту природно-заповідного фонду, яку учасники засідання одноголосно схвалили.
Подальша робота з імплементації передбачених розробленим проектом заходів буде відбуватися в рамках створеної на засіданні робочої групи, до складу якої, також увійшли Подорожний С.М. та Брен О.Г.
Екскурсія «Різноманіття рослин міста Мелітополя»
12.05.2021 р. в рамках засідання наукового гуртка кафедри ботаніки і садово-паркового господарства «Catena» та під час навчальної практики з природознавства (керівник практики к.п.н., доц. Добровольська Л.П.) для здобувачів вищої освіти 120-с групи Навчально-наукового інституту соціально педагогічної та мистецької освіти ст. викл. кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Бреном О.Г. проведено екскурсію «Різноманіття рослин міста Мелітополя».
Під час екскурсії здобувачі отримали уявлення про склад та морфологію деяких декоративно-квітучих рослин квітників міста Мелітополя, деревних та чагарникових рослин міського середовища та про сучасні тенденції в озелененні населених місць.
Під час заходу Брен О.Г. поділився досвідом проведення екскурсій за методикою «Інтерпретація природи», а здобувачі дізнались про методичні особливості роботи з дітьми дошкільного віку під час екскурсій. Особливу цікавість здобувачі виявили до легенд та сказань про рослини, які в тому числі, можуть бути використані у власній подальшій професійній діяльності.
Подібні заходи, в яких відбувається взаємодія науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти різних інститутів та факультетів є дуже плідною та значно збільшує можливості та покращує якість навчального процесу.
Передзахист кваліфікаційних робіт
06.05.2021 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт за освітніми програмами: “Лісове господарство. Парковпорядкування”, “Лісове господарство. Благоустрій територій”, “Садово-паркове господарство. Лісівництво”. Захист відбувався в форматі ZOOM-конференції. Здобувачі повідомили про результати виконання робіт. Всі роботи були рекомендовані до захисту перед державною комісією.
Презентація проекту «Багаторічні рослини для контейнерного озеленення»
05.05.2021 на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства здобувачі ОП «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн» Красіна Наталія та Дмитренко Дмитро презентували проект «Багаторічні рослини для контейнерного озеленення» (керівники – доцент Туровцева Н.М., доцент Бредіхіна Ю.Л.). Проект виконано на замовлення ФОП Вакарь О.В. згідно договору про співпрацю № 62/38-06 від 05.01.2020 р.
У проекті автори проаналізували стан контейнерного озеленення у м. Мелітополь і надали пропозиції щодо видового складу багаторічних рослин, придатних для контейнерного озеленення в кліматичних умовах степової зони півдня України, а також продемонстрували ескізи квіткових контейнерів для парку культури та відпочинку ім. М. Горького. Присутній на зустрічі Вакарь Олексій Вікторович позитивно оцінив запропонований проект і висловив надію на продовження робіт по втіленню контейнерного озеленення інших об’єктів міста.
Майстер-клас «Інвентаризація садово-паркових об’єктів»
28.04.21 к.б.н., доц. кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Подорожний С.М. провів майстер-клас для здобувачів спеціальності “Садово-паркове господарство”, членів наукового гуртка «Catena» та науково-педагогічних працівників з теми «Інвентаризація садово-паркових об’єктів».
Під час роботи розглянуто загальноприйняті методи обліку насаджень деревних та чагарникових рослин, аналізу їх життєвого стану, віку. Подорожний С.М. поділився власним досвідом проведення інвентаризаційних робіт, детально розповів про особливості розробки інвентаризаційних відомостей та підрахунків витрат на роботи з обрізки та корчування.
Особливу зацікавленість під час майстер-класу виявили здобувачі спеціальності “Садово-паркове господарство”, тому що інвентаризація садово-паркових об’єктів є важливою складовою їх майбутньої професії.
Робота в форматі «майстер-клас» значно поглиблює знання здобувачів, дозволяючи дізнатись про найдрібніші подробиці від досвідчених фахівців. Результативність проведення таких занять наочно можна побачити за вже розробленими проектами та роботами на комерційній основі, які вже виконані здобувачами та науково-педагогічними працівниками кафедри ботаніки і садово-паркового господарства.
Презентація практично-наукового проєкту «Гарденотерапія для КНП ЦНСП та МР»
Плідна співпраця КНП “Центр надання соціальних послуг та медичної реабілітації” ММР ЗО з МДПУ імені Богдана Хмельницького продовжується: цього разу в напрямі гарденотерапії
31 березня на базі університету відбулась презентація практично-наукового проєкту «Гарденотерапія для КНП ЦНСП та МР», організатором якої виступила кафедра ботаніки та садово-паркового господарства.
Здобувачі спеціальності “Садово-паркове господарство” розкрили поняття та терапевтичні функції гарденотарапії.
Ініціатор ідеї – доцент кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Наталья Туровцева в своїй доповіді додала, що заняття садівництвом буде корисним для всіх вікових категорій та надала докладний план створення «зеленої» локації на базі Центру.
Завідувачка кафедри практичної психології Наталья Фалько засвідчила, що за європейським досвідом учасники подібних програм відчувають емоційний підйом та виховують почуття відповідальності.
Директор Центру Тетяна Чорна підтвердила актуальність ідеї для відвідувачів Центру, особливо під час карантину, адже групові заняття будуть проходити на свіжому повітрі, та наголосила, що обладнання для занять садівництвом може бути пристосовано для різних нозологій та подякувала науковцям за корисний науковий проєкт.
Подальша співпраця у розвитку перспективної ідеї закріплена підписанням Договору між Центром та Університетом
Адміністрація Центру розпочинає пошук фінансування серед місцевих спонсорів та міжнародних донорів для втілення корисного проєкту для осіб з інвалідністю та людей похилого віку в життя!
Семінар «Сучасний стан озеленення м. Мелітополя»
29 квітня 2021 року на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства на платформі Zoom відбувся плановий практичний семінар «Сучасний стан озеленення м. Мелітополя» за участю стейкголдера ФОП Вакаря Олексія Вікторовича.
Під час зустрічі Олексій Вікторович розповів про основні напрямки розвитку озеленення у нашому місті, а також про низку проблем щодо цього питання – інвентаризацію деревних насаджень, якість посадкового матеріалу декоративних деревних рослин, використання препаратів з захисту та ін.
Учасники семінару – здобувачі спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» – отримали ґрунтовні відповіді на всі запитання від потенційного роботодавця.
Висловлюємо щиру вдячність Олексію Вікторовичу за цікавий і змістовий семінар. Сподіваємося і на подальшу плідну співпрацю!
Майстер-клас «Агротехніка вирощування декоративних чагарників в розплідниках»
29.03.2021 директор ландшафтної компанії «Зелена життя» (ФОП Льонюшкіна С.В.) Льонюшкіна Світлана Валентинівна на базі свого підприємства провела майстер-клас «Агротехніка вирощування декоративних чагарників в розплідниках» для здобувачів ОП «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн».
Під час заходу здобувачі були ознайомленні з асортиментом чагарникових декоративних рослин, їх еколого-біологічними та декоративними особливостями, а також з різноманіттям садових форм і сортів, асортиментом стимуляторів, які використовуються при вегетативному розмноженні рослин. Практична частина майстер-класу була присвячена живцюванню лаванди вузколистої.
Всі присутні мали змогли власноруч зробити живцювання. Дякуємо нашому стейхолдеру та роботодавцю за цікаву інформацію і набутий практичний досвід. Сподіваємось на нові зустрічі.
Засідання кафедри з приводу оновлення освітніх програм
29.03.2021 р. відбулося засідання кафедри з приводу оновлення освітніх програм. Гаранти Туровцева Н.М., Подорожний С.М., Вельчева Л.Г., Логвіна-Бик Т.А., члени робочих груп зі складу викладачів, здобувачів та стейкголдерів (Чорна Т.Г., Кучина Є.О. – керівництво КНП «ЦНСП та МР» ММР ЗО, ФОП Вакарь О.В., Кобець С.В. – здобувачка ОП “Садово-паркового господарства. Ландшафтний дизайн”, Льонюшкіна С.В. – ландшафтна компанія “Зелене життя” (ФОП Льонюшкіна С.В.), Обрезанов О.А. – директор КП “Мелітопольский міський парк культури та відпочинку ім. Горького”, Полуліх М.С. – директор ДП «Мелітопольське лісове господарство», Горшков О.О. – лісничий ДП «Мелітопольське лісове господарство», Охріменко С.Г. – заступник директора з наукової роботи Національного заповідника «Хортиця», Дерев’янко Н.П. – завідувач кафедри садово-паркового господарства КЗ вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради, Хорошков Л.М. – викладач КЗ вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради», Леонова Л.О. – фахівець з ландшафтного дизайну, Сіохін В.Д. – директор ННЦ «Біорізноманіття», Біленька О.П. – вчитель біології вищої категорії, вчитель-методист Костянтинівського районного навчально-виховного об`єднання “Гімназія – Мала академія наук №1 “Таврія” та здобувачі вищої освіти, які є членами робочих груп виступили с пропозиціями щодо оновлення ОП на наступний навчальний рік.
Настановна конференція з виробничої практики
25.03.2021 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбулася настановна конференція з виробничої практики (5.04-14.05.2021 р.) для здобувачів вищої освіти за ОП «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн».
Під час конференції керівник виробничої практики доцент Подорожний С.М. поінформував здобувачів про регламент проходження практики. Також були обговорені питання дотримання правил техніки безпеки на практиці, місця проходження практики, вимоги до змісту і оформлення звітної документації. Керівником акцентована увага здобувачів на важливості опанування впродовж виробничої практики фаховими компетентностями і програмними результатами навчання,задекларованими в освітній програмі.
Бажаємо нашим здобувачам успішного проходження виробничої практики!
Біологічний кейс «Дослідницько-експериментальні роботи на уроках біології та природознавства»
23.03.2021 в рамках проведення ІІІ відкритого освітньо-наукового форуму з міжнародною участю«Класична наука для Нової української школи» науково-педагогічними працівниками кафедри ботаніки і садово-паркового господарства к.б.н. доц. Пюрко О.Є., ст. викл. Бреном О.Г. спільно з членами студентського наукового гуртка «Catena» та вчителем біології та географії Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №25 ММР ЗО Неровною Н.Г. проведено Біологічний кейс в форматі Zoom-конференції.
Під час заходу розглянуто актуальні питання дослідницько-експериментальної роботи на уроках біології та природознавства з врахуванням компетентнісного потенціалу даних освітніх компонентів.Ст. викл. Брен О.Г. розповів про особливості відбору та обробки матеріалу для вивчення одноклітинних і нитчастих водоростей, виготовлення та демонстрування тимчасових мікропрепаратів. Здобувачі вищої освіти паралельно готували мікропрепарати, вивчали особливості будови досліджуваних організмів, ділились враженнями.
Вчитель Неровна Н.Г. ознайомила присутніх з практичним аспектом та діяльнісним підходом при проведенні дослідницьких робіт на уроках біології в умовах сучасної школи, представила методику постановки завдань на уроках, способи мотивації учнів, а також продемонструвала зразки учнівської творчості.
Роботу Біологічного кейсу відвідав і оцінив заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Сергій Борисович Шеханов.
Подібні заходи надають можливість комунікації, налаштування зв’язків, обміну досвіду між загальноосвітніми навчальними закладами та вищою школою і сприяють практико-орієнтованому навчанню та формуванню професійних компетентностей у здобувачів вищої освіти – майбутнього Нової української школи.
Засідання наукового студентського гуртка «Саtеnа» на тему: «Стилі в ландшафтному дизайні»
18.03.2021 на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарство відбулося чергове засідання наукового студентського гуртка Саtеnа на платформі Zoom. З доповідями на тему «Стилі в ландшафтному дизайні» виступили здобувачі вищої освіти хіміко-біологічного факультету Красіна Наталія та Крайнік Катерина (керівник к.с.г.н., доцент Туровцева Н.М.)
Під час доповідей були розглянути питання естетичної якості та художньої виразності міського і рекреаційного середовищ за допомогою елементів ландшафтного дизайну різних стилів
Жваву дискусію серед учасників гуртка викликало обговорення сучасних стилів, таких як скандинавський, екостиль та хай тек.
Також учасники засідання були ознайомлені з методикою визначення ландшафтних стилів садів і парків, обговорення якої викликало конструктивну дискусію.
Семінар з академічної доброчесності
11 березня 2021 року на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства для здобувачів за освітніми програмами: «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн», «Садово-паркове господарство. Лісівництво» та «Лісове господарство. Парковпорядкування», доцентом кафедри Логвіною-Бик Т.А. було проведено семінар на тему «Академічна доброчесність». Під час заходу студенти обмінювались думками щодо відмінності між плагіатом, списуванням, перефразуванням, про правила цитування тощо. Також зі студентами обговорено зміст «Положення про академічну доброчесність» та «Положення про запобігання академічного плагіату в освітній діяльності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького», зокрема з основними принципами і фундаментальними цінностями академічної доброчесності та етикою академічних взаємовідносин.
Під час дискусії здобувачі вищої освіти на конкретних прикладах визначали види порушеньакадемічної доброчесності та шляхи їх уникнення.
Cемінар «Практики сучасного ландшафтного дизайну»
03 березня 2021 року на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся науково-практичний семінар у форматі ZOOM-конференції для здобувачів за освітніми програмами: «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн», «Садово-паркове господарство. Лісівництво» та «Лісове господарство. Парковпорядкування», на тему: «Практики сучасного ландшафтного дизайну». З доповіддю виступив практикуючий ландшафтний дизайнер, к.с-г.н., доцент кафедри садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва Заморський О.О.
Були розглянуті питання впливу різноманітних факторів на вибір рослин і композицій в цілому, догляду за рослинами тощо. Особлива увага була приділена специфіці роботи з замовниками, першим практичним крокам ландшафтного дизайнера, маркетингу професійної діяльності та ін. Викладачі та студенти взяли активну участь в обговоренні.
Сподіваємося, що в подальшому зустрічі з провідними фахівцями в галузі садово-паркового господарства стануть традиційними і будуть сприяти професійному розвитку здобувачів.
Науково-практичний семінар «Представники роду Pоpulus в озеленені міст півдня України. Проблеми експлуатації та альтернативні варіанти»
23 лютого 2021 року відбувся науково-практичний семінар у форматі ZOOM-конференції для магістрів за освітньою програмою «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн» та бакалаврів за освітніми програмами «Садово-паркове господарство. Лісівництво» та «Лісове господарство. Парковпорядкування» на тему: «Представники роду Pоpulus в озеленені міст півдня України. Проблеми експлуатації та альтернативні варіанти». Організатором цього заходу виступив к.б.н., доцент кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Подорожний С.М.
В ході семінару відбулася жвава дискусія щодо доцільності використання тополі в озелененні міст півдня України, її переваг та недоліків, а також обговорювалися альтернативні варіанти деревних порід для озеленення населених пунктів.
Всесвітній день водно-болотних угідь «Конвенція про водно-болотні угіддя. Рамсар-1971»
16.02.2021 р. на засіданні гуртка кафедри ботаніки і садово-паркового господарства «Catena» відбувся виступ старшого викладача Брена О.Г. для здобувачів освітніх програм з теми «Конвенція про водно-болотні угіддя. Рамсар-1971». Під час виступу викладено основні положення конвенції, її значення для природи та життя людини. В мультимедійній презентації наочно викладена інформація про водно-болотні угіддя України, їх площу, розташування, захист природних оселищ різних видів рослин та тварин.
Всесвітній день водно-болотних, починаючи з 1997 року привертає увагу до важливості водно-болотних екосистем – по всьому світу організовуються інформаційні кампанії, природоохоронні акції, еколого-просвітницькі заходи та виступи.
Всесвітній день водно-болотних угідь «Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні»
12.02.2021 р. на засіданні гуртка кафедри ботаніки і садово-паркового господарства «Catena» до Всесвітнього дня водно-болотних угідь студентами хіміко-біологічного факультету Муханкіним В.В. і Мануіловим Д.Г. здійснено доповідь з використанням мультимедійної презентації та відеороликів з теми «Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні» для здобувачів освітніх програм «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн», «Садово-паркове господарство. Лісівництво» і «Лісове господарство. Парковпорядкування». Студенти в доповіді звернули увагу на питання використання прісної води, ролі водно-болотних угідь у її очищенні для потреб людства і природних процесів. Після виступу робота гуртка перейшла в режим дискусії, під час якої студенти обмінювались думками щодо можливості збереження природи водно-болотних угідь в Україні, а також необхідності дбайливого ставлення до прісної води.
Семінар «Чому і як здобувач вищої освіти може впливати на якість освітньої програми?»
11. 02. 2021 р. гарантом ОП 206 «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн», к.с/г.н., доцентом Туровцевою Н.М. було проведено конференцію на платформі Zoom зі здобувачами вищої освіти другого рівня на тему «Чому і як здобувач вищої освіти може впливати на якість освітньої програми?». До проведення конференції долучилися завідувач кафедри С.М. Подорожний і член робочої групи. У ході конференції здобувачів було ознайомлено з нормативними документами, що регулюють питання впливу здобувачів ВО на якість освітньої програми в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького. Також було обговорено шляхи та механізми впливу здобувачів вищої освіти на удосконалення якості освітнього процесу в університеті, конкретизовано, як саме це відбувається.
Передзахист робіт на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук старшого викладача Брена О.Г. та асистента Арабаджи-Тіпенко Л.І.
На кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства в режимі Zoom-конференції відбувся передзахист робіт на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук старшого викладача Брена О.Г. – тема «Альгоугруповання приморських солоних водойм Приазовського національного природного парку» (наук. керівник – д.б.н. проф. Солоненко А.М.). та асистента кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Арабаджи-Тіпенко Л.І. – тема «Екологічні особливості Cyanoprokaryota Північно-Західного Приазов’я» (наук. керівник – д.б.н. проф. Солоненко А.М.). Крім науковців кафедри на засідання були присутні – д. геогр.н. проф. Пилипенко І.О., д.б.н. проф. Ходосовцев О.Є., д.б.н. проф. Мойсієнко І.І., д.б.н. проф. Бойко М.Ф. (Херсонський державний університет), д.б.н. проф. Костіков І.Ю. (Київський національний університет ім. Т. Шевченка).
Доповіді здобувачів визвали жваве обговорення. Більшість питань, які були задані пов’язані з прикладним аспектом досліджень і втіленням результатів в практику природоохоронної діяльності.
Співпраця з іншими вищими навчальними закладами та провідними науковцями в такому форматі є новою, продуктивною та особливо актуальною в період пандемії.
Побажаємо нашим колегам скорішого та успішного захисту.
Стан галерейних лісів Українського Придунав’я
02.02.2021 р. відбулось засідання гуртка кафедри ботаніки і садово-паркового господарства «Catena», а також здобувачів освітніх програм «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн», «Садово-паркове господарство. Лісівництво» і «Лісове господарство. Парковпорядкування», присвячене Всесвітньому дню водно-болотних угідь. В рамках заходу з презентацією за результатами досліджень сучасного стану галерейних лісів Українського Придунав’я виступив доц., к.б.н. Подорожний С.М. В доповіді відображено унікальність лісів, рівень їх біорізноманіття, а також сучасний стан і рекомендації щодо їх охорони та управління. Дослідження та заходи по відновленню галерейних лісів проводились в рамках Дунай-Карпатської програми (DCP) за підтримки Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Після презентації відбулось обговорення проблеми збереження природи – здобувачі освітніх програм поділились враженнями від унікальності природи Українського Придунав’я.
Молекулярно-генетичні дослідження в сучасній науково-практичній діяльності
27.01.2021 відбулось засідання наукового гуртка “Catena”, на якому було розглянуто особливості полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), необхідне обладнання та витратні матеріали для екстракції та ампліфікації ДНК, а також сьогоденні галузі практичного використання ПЛР. Виступаючий ст. викл. Брен О.Г. розкрив ці питання під час своєї доповіді та наочної презентації.
Здобувачі виявили бажання приймати участь у науковій діяльності та проводити досліди на новому обладнанні в лабораторії аналітичного контролю та молекулярно-генетичних досліджень.
На кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся захист кваліфікаційних робіт
Важливим і яскравим етапом у житті кожного студента є підбивання підсумку його навчання у закладі вищої освіти.
22 грудня на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти за ступенем вищої освіти «Магістр» спеціальності 206 Садово-паркове господарство за освітньою програмою «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн».
Захист робіт проведено в змішаній формі. Офлайн захищалися 3 студента (Тимошенко В., Миронов О. та Жалєй О.), онлайн – 5 студентів (Іванченко К., Іванченко М., Писаревський С., Сулягіна Є. та Помогаєв О.). Захист онлайн проходив на платформі ZOOM.
Студенти підготували доповіді та презентації з тем дослідження. Кваліфікаційні роботи виконані на актуальні теми, враховуючи стратегічні пріоритети розвитку садово-паркового господарства.
Екзаменаційна комісія працювала у складі – голови екзаменаційної комісії к.б.н., доц. Подорожного С.М., заступника голови ЕК к.с/г.н., доц. Туровцевої Н.М., директора ПП «Вакарь О.В.», секретаря ЕК Бараник О.О.
Бажаємо подальших успіхів та професійної самореалізації нашим випускникам.
Ландшафтний дизайн та проектна діяльність кафедри та наукового гуртка
02.11.2020 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбулось засідання наукового гуртка “Catena”. На засіданні представлені результати роботи з ландшафтного дизайну та проектування садово-паркових об’єктів. Доповідались НПП Бредіхіна Ю.Л. та ЗВО Красіна Н.О. та Крайнік К.О. про особливості об’єктів, власні рекомендації з їх благоустрою та озеленення. Проектування здійснено на об’єктах різних за функціональним призначенням: приватні ділянки, публічні простори, об’єкти природо-заповідного фонду.
Унаочненням розповіді виступили рендери та відео в форматі 3D-прогулянка територією проектування. Присутні виказали зацікавленість, а деякі захотіли використати проектування та 3D-візуалізацію й у власних кваліфікаційних роботах.
Мелітополь – черешнева столиця. Історія та сучасність садівництва на Мелітопольщині
19.10.2020 р. відбулось засідання кафедрального наукового гуртка “Catena” під назвою ” Мелітополь – черешнева столиця. Історія та сучасність садівництва на Мелітопольщині”.
Ведучою заходу стала секретар хіміко-біологічного факультету Тутова Г.Ф., яка представила доповідачів – к.б.н., доц. Туровцеву Н.М. та ЗВО Клічаніну Ю.В.
Туровцева Н.М. виступила з доповіддю про історію мелітопольського садівництва, відзначивши найбільш видатні постаті А.В. Корвацького, М.Т. Оратовського, М.І. Туровцева та В.О. Туровцевої.
Клічаніна Ю.В. підготовила доповідь про сорти черешні та дюків, які наявні на ринку України, їх біоло-морфологічні характеристики та смакові якості.
Також на засіданні представлено результати проекту «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!» автором якого, є Н.М. Туровцева. В рамках проекту розроблено путівник, в якому представлені місця туристичного тяжіння, які характеризують Мелітополь як «черешневу столицю» України та як науковий, садівничий і діловий центр Запорізької області.
Робота аспірантів
15 жовтня 2020 року аспіранти кафедри ботаніки і садово-паркового господарства під керівництвом професора Жукова Олександра Вікторовича відбирали проби для досліджень.
Семінар для вчителів біології міста Бердяньска
13 травня 2020 року на базі платформи ZOOM відбувся семінар для вчителів біології міста Бердяньска за темою: «Формування успішного освітнього середовища на уроках біології шляхом впровадження інноваційних технологій».
Семінар організовано і проведено викладачами кафедри ботаніки і садово-паркового господарства.
Декан факультету Хромишев В.О. привітав учасників і висловив сподівання, що інформація, отримана під час роботи семінару, буде корисною для педагогів і допоможе у їх професійній діяльності. Віталій Олександрович акцентував увагу вчителів і на тому, що на базі Мелітопольського державного педагогічного університету вони мають можливість пройти курси підвищення кваліфікації.
Завідувач кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Подорожний С.М., викладачі кафедри Пюрко О.Є. і Брен О.Г. поділилися з вчителями власним досвідом щодо особливостей викладання біології в умовах нової української школи; форми мотивації на сучасному етапі вивчення предмету; введення практичних елементів вивчення біотехнології у шкільний курс; нанотехнології під час вивчення біології; впровадження нової систематики для курсів з біології рослин і тварин починаючи з шостого класу; роботи МАН та інше.
Присутні на семінарі відмітили високу результативність та практичність проведеного заходу, який пройшов у творчій атмосфері.
На кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся захист курсових робіт
29 квітня 2020 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся захист курсових робіт студентів 116-х групи, 126-х групи та 127-х груп з дисципліни «Методика навчання природознавства, біології та екології».
Комісія у складі викладачів кафедри професор Мальцева І.А, доценти Подорожний С.М. і Логвіна-Бик Т.А., старший викладач Брен О.Г. прослухали та проаналізували зміст та практичну значущість досліджень студентів IV курсу хіміко-біологічного факультету.
Основна увага приділялася новизні досліджень, задачі та власній розробці студентів: уроки, екскурсії, проекти, ігри, створення пізнавального навчального середовища для школярів 6-11 класів під час процесу навчання у загально-освітніх закладах, он-лайн інструменти для навчання школярів у дистанційному режимі.
Теми курсових робіт студентів були різноманітні: міжпредметні зв’язки в процесі вивчення біології; розвиток у школярів пізнавального інтересу до біології; диференційований підхід до навчання учнів біології; навчальні ігри на уроках біології як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів; особливості роботи вчителя біології з обдарованими школярами на уроках біології; методика використання кімнатних рослин у навчально-виховній роботі з біології; геймізація навчання предметів природничого циклу середньої ланки загальної освіти; використання інтерактивних методів в навчанні біології тощо.
Після обговорення доповідей студентів членами комісії були запропоновані підсумкові оцінки за захист курсової роботи.
Творча атмосфера, позитивний настрій та бажання студентів поділитися власними розробками під час навчання та проходження виробничої педагогічної практики у школі – все це сприяло розумінню та усвідомленню значущості власної праці, формуванню професійних компетентностей з біології у майбутніх вчителів, та використання нових освітніх технологій та інтерактивних методів навчання біології, а також вивчення досвіду роботи вчителів біології у школах.
Семінар «Сучасне місто очима молоді»
10.04.2020 в системі ZOOM доцент Подорожний С.М., доцент Павленко О.М. для здобувачів ОП «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн», ОП «Садово-паркове господарство. Лісівництво», ОП «Лісове господарство. Парковпорядкування» провели семінар «Сучасне місто очима молоді». Під час заходу модератори ознайомили здобувачів зі Стратегією розвитку м. Мелітополя (2030 р.) і зосередились на питаннях пов’язаних з озелененням міста, перспективами розвитку існуючих і створення нових СПО. Вони продемонстрували візуалізацію окремих локацій нашого міста, звернули увагу на актуальність створення відкритих громадських просторів, «безбар’єрного» міського середовища, розвиток туристичної інфраструктури. Здобувачі звернули увагу що Мелітополь за рівнем озеленення та його естетичними якостями вигідно відрізняється від інших міст регіону. Здобувачі поділилися власними фотографіями та відео роликами, які вони зняли в улюблених куточках міста.
Підсумком семінару стало колективне рішення ввести до програмних результатів навчання популяризацію ідеї комфортного міста, публічних просторів за рахунок створення привабливих рекреаційних і пейзажних локацій в контексті розвитку туристичної інфраструктури регіону, мотивуючи тим, що це є невід’ємною частиною професійної діяльності фахівців садово-паркового господарства і ландшафтного дизайну.
Кафедра ботаніки та садово-паркового господарства запрошує підприємців та фізичних осіб до співпраці!
20 травня викладачами кафедри ботаніки та садово-паркового господарства (доц. Павленко О.М., ст. викладач Брен О.Г., ст. викладач Бредіхіна Ю.Л.) на чолі із завідувачем кафедри доц. Подорожним С.М. було здійснено виїзд для проведення передпроєктного аналізу території біля будинку культури селища Веселе (Веселівський район, Запорізька область). В рамках надання додаткових наукових послуг до кафедри звернулось керівництво селищної громади з проханням розробити проєкт озеленення та благоустрою території, що знаходиться у комунальній власності та являє собою пам’ятку старини протестантського руху – менонітів.
На першому етапі науковцями кафедри було проведено інвентаризацію насаджень та розроблені робочі креслення проєктних пропозицій щодо озеленення та благоустрою даної території. Наразі проводяться роботи над візуалізацією ландшафтного проєкту.
Кафедра ботаніки та садово-паркового господарства запрошує підприємців та фізичних осіб до співпраці!
Звітна конференція з виробничої практики студентів хіміко-біологічного факультету
3 червня о 10.00 на платформі Zoom відбувалась звітна конференція з виробничої практики студентів І курсу магістратури хіміко-біологічного факультету. На конференції були присутні декан факультету Хромишев В.О., методисти та студенти факультету. Цього року в умовах пандемії виробнича педагогічна практика, яка проходила з 13.04 по 22.05, мала оновлений онлайн-формат, але і ця ситуація не змінила якість та результативність даного виду роботи.
Звітна конференція дала змогу підняти питання ефективності та актуальності проходження практики в дистанційному режимі, а студенти поділилися своїми враженнями та здобутками.
Загалом, усі студенти успішно впорались з виконанням поставлених вимог і отримали корисний і цінний досвід педагогічної практики.
ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!
Онлайн-зустріч з вчителями біології (м. Бердянськ)
На минулому тижні під гаслом: «Вчитися ніколи не пізно» науково-педагогічними працівниками кафедри ботаніки і садово-паркового господарства було проведено онлайн-зустріч на платформі ZOOM для учителів біології, які забезпечують викладання біологічної науки в загальноосвітніх навчальних закладах м. Бердянська. Детальніше…
Онлайн профорієнтаційний захід кафедри ботаніки і садово-паркового господарства
Впродовж тижня (6-8 травня 2020р.) співробітники кафедри ботаніки і садово-паркового господарства (доц. О.Є. Пюрко, доц. С.М. Подорожний) приймали участь в онлайн-батьківських зборах учнів 10-11 класів ліцею №9 (м. Мелітополь), що проводились на платформі ZOOM, з метою формування усвідомленого ставлення батьків та старшокласників до профільного навчання, популяризації різних професій. Детальніше…
Майстер-клас «Свято весни» для учнів 10 класу
З метою ознайомлення школярів щодо діючих освітніх програм університету 03 березня 2020 р. викладачами кафедри ботаніки і садово-паркового господарства разом зі студенткою 4 курсу хіміко-біологічного факультету Красіною Н. в Мелітопольській ЗОШ І-ІІІ ступенів №22 для дітей 10 класу проведено майстер-клас «Свято весни». Детальніше…
Круглий стіл-презентація, присвячений до Дня ґрунтів та Дня вічнозелених рослин
Збереження природи – одна з найважливіших сучасних проблем людства. 5 грудня у світі відзначають Всесвітній день ґрунту, який справедливо називають головним багатством держави та планети, 19 грудня – День вічнозелених рослин. Ці грудневі заходи мають щорічний характер. Детальніше…
Дослідницький практикум з біології та природознавства на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства
27 листопада, у відповідь на клопотання Вознесенської гімназії «Орієнтир» Мелітопольської районної ради Запорізької області, науково-педагогічними працівниками кафедри ботаніки і садово-паркового господарства хіміко-біологічного факультету був проведений дослідницький практикум з біології та природознавства для учнів 11 класів. Детальніше…
Хімічні експерименти, дослідження рослин під мікроскопом та створення моделей молекул – для вчителів донеччини провели інтенсив на базі МДПУ
Як порахувати відсоток вітамінів у овочах та фруктах, разом з учнями створити модель хімічної сполуки та приготувати тимчасові мікропрепарати для рослин. Про це дізналися вчителі хімії та біології під час семінару, який відбувся у середу, 30 жовтня 2019 року, на базі Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького. Учасниками заходів стали майже 20 педагогів Донеччини. Детальніше…
Науковці хіміко-біологічного факультету провели семінар для вчителів Донецької області
29 жовтня 2019 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся науково-методичний семінар для вчителів хімії та біології Донецької області «Підготовка вчителів хімії та біології у світлі Нової української школи». Детальніше…
Профорієнтаційна робота у школах Мелітопольського району
18 жовтня 2019 року викладачі кафедри ботаніки і садово-паркового господарства доцент Логвіна-Бик Т.А., доцент Пюрко О.Є. та асистент Арабаджи-Тіпенко Л.І. з метою профорієнтаційної роботи відвідали Вознесенську ЗШ №2 Мелітопольського району Запорізької області. У заході прийняли участь 17 учнів 10 класу та 6 учнів 11 класу. Детальніше…
Інтерактивний пізнавально-просвітницький лекторій «Садівництво на Мелітопольщині – історія та сучасність»
25 вересня 2019 р. в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького в рамках соціально-культурного проекту «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!» (за підтримки Мелітопольської міської ради) ГО «Комʼюніті Плюс» спільно з науковцями кафедри ботаніки і садово-паркового господарства проведено інтерактивний пізнавально-просвітницький лекторій «Садівництво на Мелітопольщині –історія та сучасність». Детальніше…
Тренінг із 3D-проектування «Плодові культури в ландшафтному дизайні»
18 вересня 2019 р. в рамках соціально-культурного проекту «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!» (за підтримки Мелітопольської міської ради) ГО «Комʼюніті Плюс», спільно з науковцями кафедри ботаніки і садово-паркового господарства проведено тренінг із 3D-проектування «Плодові культури в ландшафтному дизайні». Детальніше…