Наукова робота студентів

Сучасна наукова діяльність студентів прямо пов’язана з чинною науковою темою кафедри «Психосоматичні особливості здоров’я студентської молоді». Кожен рік студенти кафедри виконують дипломні, наукові та магістерські роботи та публікують статті і тези у виданнях різного рівня.

За результатами наукової підготовки студентів у 2019 р. дипломом другого ступеня ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з біології нагороджено студентку Тутову Ганну. У 2020 році студентка магістратури Моложон Карина виборола 1 місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з біології (м. Полтава).


На кафедрі функціонує студентських наукових гурток «Імпульс».

Мета гуртка: вивчення психосоматичних особливостей здоров’я студентської молоді, проведення заходів з метою популяризації здорового способу життя, аналіз новітніх досягнень сучасної науки у сфері біології.

Керівник наукового гуртка: ас. Горбань Дар’я Дмитрівна

Староста гуртка: студентка 118/1-х групи Денисенко Єлизавета Олександрівна

Тематика роботи гуртка: фізіологічні дослідження людини та тварин

Засідання гуртка проводяться один раз на місяць. Тематика засідань відповідає меті наукового гуртка. 

План роботи студентського наукового гуртка кафедри анатомії і фізіології людини та тварин «Імпульс»

Студенти-члени наукового гуртка мають високу публікаційну активність. Так, вони друкують наукові статті та тези за результатами своїх наукових досліджень у збірниках науково-практичних конференцій в українських та зарубіжних виданнях, у періодичних фахових виданнях.

Список наукових праць студентів-членів наукового гуртка “Імпульс”

Студентами-біологами на кафедрі у рамках наукового гуртка організовуються виставки з пропаганди здорового спосібу життя: «Туберкульозу – ні!», «Шкідливі звички – вороги здоров’я», «Ми за здоровий спосіб життя», інформаційний стенд до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, тощо.

Три роки поспіль (2017-2019 рр.) на базі МДПУ імені Богдана Хмельницького проводиться ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з біології.


Заходи проведені у рамках студентського наукового гуртка кафедри “Імпульс”

Вебінар для учнів та студентів «У пошуках ДНК. Життя. Астробіологія»


Засідання наукового гуртка: «Нобелівські лауреати у області фізіології та медицини 2020 року». В цьому році Нобелівська премія з фізіології і медицини була присуджена американцям Харві Олтер і Чарльзу Райсу, а також британцеві Майклу Хаутон «за відкриття збудника гепатиту C».


Науково-практичний семінар присвячений інноваційним методам вивчення стану серцево-судинної системи людини та основні методи дослідження, що використовуються на кафедрі для проведення наукових досліджень.


Студентська науково-практична конференція «Сучасні дослідження вищої нервової діяльності» до 170-річча від дня народження Павлова Івана Петровича – професор фізіології, творць науки про вищу нервову діяльність і уявлень про процеси регуляції травлення, засновник найбільшої російської фізіологічної школи, лауреат Нобелівської премії в галузі фізіології або медицини  «За роботу з фізіології травлення».


Студентська науково-практична конференція «Підводься, якщо впав, і йди далі» до 100-річча від дня народження Шалімова Олександра Олексійовича – доктор медичних наук, професор, видатний український фізіолог, основоположник фізіологічної наукової школи, творець хірургічних науково-дослідних інститутів України, провідний фахівець в області хірургічної гастроентерології, торакальної і судинної хірургії.


Науково-практичний семінар «Репродуктивне здоров’я молоді – запорука щасливого материнства»


Тематична екскурсія «Крим – це Україна» до Мелітопольського інтеркультурного етнографічного музею «Кале»


Тренінг з ЕКГ-діагностики функціональних показників серцево-судинної системи організму людини приуроченого до Всесвітнього дня серця.


Засідання студентського наукового гуртка: «Нобелівські лауреати у області фізіології та медицини 2017 року». Так, в області фізіології та медицини премію отримали американські генетики і хронобіологи Джефрі Холл, Майкл Розбаш і Майкл Янг, які виділили ген, який контролює нормальний добовий ритм у живих істот. Цей ген кодує білок, що накопичується в клітині вночі і розпадається протягом дня, змушуючи її тим самим дотримуватися цього ритму. Згодом вони ідентифікували додаткові білкові компоненти, що керують механізмом “годинника”, що самопідтримується всередині клітини.


Тренінг із надання першої медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях для студентів гуртожитку №1 МДПУ імені Богдана Хмельницького


Науково-практичній семінар на тему: «Як захистити себе від ВІЧ» до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом


Студентська науково-практична конференція «Микола Амосов: «Серце віддаю людям». Амосов Микола Михайлович був найталановитішою людиною свого часу. Коли ми чуємо прізвище Амосов, то одразу згадуємо про його повість , ”Мысли и сердце» але Микола Михайлович був різнобічною людиною, зокрема майстерним хірургом, ученим в галузі медицини та біокібернетики.


Проведення програми «Завтра починається сьогодні» з популяризації серед студентів здорового способу життя


Студентська науково-практична конференція до дня народження видатного вченого, хірурга, лікаря, засновника офтальмології та гомеопатії, автора «Тлумачного словника» В.І. Даля


Засідання студентського наукового гуртка на тему: «Дослідження механізмів аутофагії»


Круглий стіл для студентів МДПУ імені Богдана Хмельницького «Молодь проти паління» до Міжнародного дня боротьби з палінням.


Студентська науково-практична конференція, присвячена 205-річчу від дня народження Пирогова М. І. – видатного вченого-анатома, хірурга, педагога, засновника першого топографічного атласу анатомії людини та засновника військово-польової хірургії.


Засідання гуртка «Дослідження серцево-судинної системи людини», під час якого студенти обговорювали існуючу проблему високого рівня захворюваності серцево-судинної системи, більш детально розглянули будову серця та зробили записи електрокардіографії.


Студентська науково-практична конференція «Сучасний погляд на рефлексію: здобутки та перспективи». Ідея про проведення даної конференції виникла з метою визначення 420-річчя з дня народження видатного французького філософа, вченого-фізіолога Рене Декарта, який заклав основи поняття про рефлекси.


Науково-практична конференція присвячена 170-річчу з дня народження І.І. Мечникова – одного з основоположників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології, Лауреату Нобелівської премії з медицини та фізіології.