Новини кафедри

На кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся захист магістерських робіт

Важливим і яскравим етапом у житті кожного студента є підбивання підсумку його навчання у закладі вищої освіти.

22 грудня на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства  відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти за ступенем вищої освіти «Магістр» спеціальності 206 Садово-паркове господарство  за освітньою програмою «Садово-паркове господарство. Ландшафтний дизайн». 

Захист робіт  проведено в змішаній формі. Офлайн захищалися 3 студента (Тимошенко В., Миронов О. та Жалєй О.), онлайн – 5 студентів (Іванченко К., Іванченко М., Писаревський С., Сулягіна Є. та Помогаєв О.). Захист онлайн проходив на платформі ZOOM.

Студенти  підготували доповіді та презентації з тем дослідження. Кваліфікаційні роботи виконані на актуальні теми, враховуючи стратегічні пріоритети розвитку садово-паркового господарства.

Екзаменаційна комісія працювала у складі – голови екзаменаційної комісії к.б.н., доц. Подорожного С.М., заступника голови ЕК к.с/г.н., доц. Туровцевої Н.М., директора ПП «Вакарь О.В.», секретаря ЕК Бараник О.О. 

Бажаємо подальших успіхів та професійної самореалізації нашим випускникам.

 

Робота аспірантів

15  жовтня 2020 року аспіранти кафедри ботаніки і садово-паркового господарства під керівництвом професора Жукова Олександра Вікторовича відбирали проби для  досліджень.

 

Семінар для вчителів біології міста Бердяньска

13 травня 2020 року на базі платформи ZOOM відбувся семінар для вчителів біології міста Бердяньска за темою: «Формування успішного освітнього середовища на уроках біології шляхом впровадження інноваційних технологій».

Семінар організовано і проведено викладачами кафедри ботаніки і садово-паркового господарства.

Декан факультету Хромишев В.О. привітав учасників і висловив сподівання, що інформація, отримана під час роботи семінару, буде корисною для педагогів і допоможе у їх професійній діяльності. Віталій Олександрович акцентував увагу вчителів і на тому, що на базі Мелітопольського державного педагогічного університету вони мають можливість пройти курси підвищення кваліфікації.

Завідувач кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Подорожний С.М., викладачі кафедри Пюрко О.Є. і Брен О.Г. поділилися з вчителями власним досвідом щодо особливостей викладання біології в умовах нової української школи; форми мотивації на сучасному етапі вивчення предмету; введення практичних елементів вивчення біотехнології у шкільний курс; нанотехнології під час вивчення біології; впровадження нової систематики для курсів з біології рослин і тварин починаючи з шостого класу; роботи МАН та інше.

Присутні на семінарі відмітили високу результативність та практичність проведеного заходу, який пройшов у творчій атмосфері.


На кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся захист курсових робіт

29 квітня 2020 р. на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства відбувся захист курсових робіт студентів 116-х групи, 126-х групи та 127-х груп з дисципліни «Методика навчання природознавства, біології та екології».

Комісія у складі викладачів кафедри професор Мальцева І.А, доценти Подорожний С.М. і Логвіна-Бик Т.А., старший викладач Брен О.Г. прослухали та проаналізували зміст та практичну значущість досліджень студентів IV курсу хіміко-біологічного факультету.

Основна увага приділялася новизні досліджень, задачі та власній розробці студентів: уроки, екскурсії, проекти, ігри, створення пізнавального навчального середовища для школярів 6-11 класів під час процесу навчання у загально-освітніх закладах, он-лайн інструменти для навчання школярів у дистанційному режимі.

Теми курсових робіт студентів були різноманітні: міжпредметні зв’язки в процесі вивчення біології; розвиток у школярів пізнавального інтересу до біології; диференційований підхід до навчання учнів біології; навчальні ігри на уроках біології як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів; особливості роботи вчителя біології з обдарованими школярами на уроках біології; методика використання кімнатних рослин у навчально-виховній роботі з біології; геймізація навчання предметів природничого циклу середньої ланки загальної освіти; використання інтерактивних методів в навчанні біології тощо.

Після обговорення доповідей студентів членами комісії були запропоновані підсумкові оцінки за захист курсової роботи.

Творча атмосфера, позитивний настрій та бажання студентів поділитися власними розробками під час навчання та проходження виробничої педагогічної практики у школі – все це сприяло розумінню та усвідомленню значущості власної праці, формуванню професійних компетентностей з біології у майбутніх вчителів, та використання нових освітніх технологій та інтерактивних методів навчання біології, а також вивчення досвіду роботи вчителів біології у школах.


Кафедра ботаніки та садово-паркового господарства запрошує підприємців та фізичних осіб до співпраці!

20 травня викладачами кафедри ботаніки та садово-паркового господарства (доц. Павленко О.М., ст. викладач Брен О.Г., ст. викладач Бредіхіна Ю.Л.) на чолі із завідувачем кафедри доц. Подорожним С.М. було здійснено виїзд для проведення передпроєктного аналізу території біля будинку культури селища Веселе (Веселівський район, Запорізька область). В рамках надання додаткових наукових послуг до кафедри звернулось керівництво селищної громади з проханням розробити проєкт озеленення та благоустрою території, що знаходиться у комунальній власності та являє собою пам’ятку старини протестантського руху – менонітів.

На першому етапі науковцями кафедри було проведено інвентаризацію насаджень та розроблені робочі креслення проєктних пропозицій щодо озеленення та благоустрою даної території. Наразі проводяться роботи над візуалізацією ландшафтного проєкту.

Кафедра ботаніки та садово-паркового господарства запрошує підприємців та фізичних осіб до співпраці!


Звітна конференція з виробничої практики студентів хіміко-біологічного факультету

3 червня о 10.00 на платформі Zoom відбувалась звітна конференція з виробничої практики студентів І курсу магістратури хіміко-біологічного факультету. На конференції були присутні декан факультету Хромишев В.О., методисти та студенти факультету. Цього року в умовах пандемії виробнича педагогічна практика, яка проходила з 13.04 по 22.05, мала оновлений онлайн-формат, але і ця ситуація не змінила якість та результативність даного виду роботи.

Звітна конференція дала змогу підняти питання ефективності та актуальності проходження практики в дистанційному режимі, а студенти поділилися своїми враженнями та здобутками.

Загалом, усі студенти успішно впорались з виконанням поставлених вимог і отримали корисний і цінний досвід педагогічної практики.


ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!


Онлайн-зустріч з вчителями біології (м. Бердянськ)

На минулому тижні під гаслом: «Вчитися ніколи не пізно» науково-педагогічними працівниками кафедри ботаніки і садово-паркового господарства було проведено онлайн-зустріч на платформі ZOOM для учителів біології, які забезпечують викладання біологічної науки в загальноосвітніх навчальних закладах м. Бердянська. Детальніше…


Онлайн профорієнтаційний захід кафедри ботаніки і садово-паркового господарства

Впродовж тижня (6-8 травня 2020р.) співробітники кафедри ботаніки і садово-паркового господарства (доц. О.Є. Пюрко, доц. С.М. Подорожний) приймали участь в онлайн-батьківських зборах учнів 10-11 класів ліцею №9 (м. Мелітополь), що проводились на платформі ZOOM, з метою формування усвідомленого ставлення батьків та старшокласників до профільного навчання, популяризації різних професій. Детальніше…


Майстер-клас «Свято весни» для учнів 10 класу

З метою ознайомлення школярів щодо діючих освітніх програм університету 03 березня 2020 р. викладачами кафедри ботаніки і садово-паркового господарства разом зі студенткою 4 курсу хіміко-біологічного факультету Красіною Н. в Мелітопольській ЗОШ І-ІІІ ступенів №22 для дітей 10 класу проведено майстер-клас «Свято весни». Детальніше…


Круглий стіл-презентація, присвячений до Дня ґрунтів та Дня вічнозелених рослин

Збереження природи – одна з найважливіших сучасних проблем людства. 5 грудня у світі відзначають Всесвітній день ґрунту, який справедливо називають головним багатством держави та планети, 19 грудня – День вічнозелених рослин. Ці грудневі заходи мають щорічний характер. Детальніше…


Дослідницький практикум з біології та природознавства на кафедрі ботаніки і садово-паркового господарства

27 листопада, у відповідь на клопотання Вознесенської  гімназії «Орієнтир» Мелітопольської районної ради Запорізької області, науково-педагогічними працівниками кафедри ботаніки і садово-паркового господарства хіміко-біологічного факультету був проведений дослідницький практикум з біології та природознавства для учнів 11 класів. Детальніше…


Хімічні експерименти, дослідження рослин під мікроскопом та створення моделей молекул – для вчителів донеччини провели інтенсив на базі МДПУ

Як порахувати відсоток вітамінів у овочах та фруктах, разом з учнями створити модель хімічної сполуки та приготувати тимчасові мікропрепарати для рослин. Про це дізналися вчителі хімії та біології під час семінару, який відбувся у середу, 30 жовтня 2019 року, на базі Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького. Учасниками заходів стали майже 20 педагогів Донеччини. Детальніше…


Науковці хіміко-біологічного факультету провели семінар для вчителів Донецької області

29 жовтня 2019 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся науково-методичний семінар для вчителів хімії та біології Донецької області «Підготовка вчителів хімії та біології у світлі Нової української школи». Детальніше…


Профорієнтаційна робота у школах Мелітопольського району

18 жовтня 2019 року викладачі кафедри ботаніки і садово-паркового господарства доцент Логвіна-Бик Т.А., доцент Пюрко О.Є. та асистент Арабаджи-Тіпенко Л.І. з метою профорієнтаційної роботи відвідали Вознесенську ЗШ №2 Мелітопольського району Запорізької області. У заході прийняли участь 17 учнів 10 класу та 6 учнів 11 класу. Детальніше…


Інтерактивний пізнавально-просвітницький лекторій «Садівництво на Мелітопольщині – історія та сучасність»

25 вересня 2019 р. в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького в рамках соціально-культурного проекту «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!» (за підтримки Мелітопольської міської ради) ГО «Комʼюніті Плюс» спільно з науковцями кафедри ботаніки і садово-паркового господарства  проведено інтерактивний пізнавально-просвітницький лекторій «Садівництво на Мелітопольщині –історія та сучасність». Детальніше…


Тренінг із 3D-проектування «Плодові культури в ландшафтному дизайні»

18 вересня 2019 р. в рамках соціально-культурного проекту «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!» (за підтримки Мелітопольської міської ради) ГО «Комʼюніті Плюс», спільно з науковцями кафедри ботаніки і садово-паркового господарства проведено тренінг із 3D-проектування «Плодові культури в ландшафтному дизайні». Детальніше…