Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база кафедри відповідає вимогам до акредитації та ліцензування освітніх програм. Для використання у навчальному процесі придбано у 2019 році електронні мікроскопи Sigeta Forward10-500×5 з можливістю підключення до персонального комп’ютера. Крім них на кафедрі є багато оптичних мікроскопів (Бiолам, МБС-9), які використовуються у якості приладдя для проведення занять з зоології. Так само навчальний процес кафедри забезпечений мікропрепаратами з зоології та біології.

Візуалізація навчального процесу забезпечується телевізорами, мультимедійною технікою, є багато DVD-дисків з записами фільмів на зоологічну та екологічну тематику.

Для проведення навчальних занять з екології використовується обладнана екологічною інформацією аудиторія 8, а для занять з зоології обладнана таблицями та наливними препаратами аудиторія 16.

Для проведення навчальних практик з зоології активно використовуються біноклі. З метою проведення навчальних польових практик обладнане місце на агробіологічному комплексі університету та створений науковий польовий екологічний стаціонар на півострові Бірючий в межах Азово-Сиваського національного природного парку. Для проведення практик активно використовується навчально-польова база у селі Богатир на березі Молочного лиману та у с. Степанівка на березі Азовського моря.

Проведення навчальних практик з екології забезпечується таким приладдям та інструментами як дозиметр побутовий МКС-05, шумомiр SLM – 824, кишеньковий вимірювач окислювально-вiдновного потенцiалу, солемір, побутовий нiтрат-тест «СОЭКС».

Для демонстрації роздільного збирання твердих побутових відходів та проведення квестів екологічного змісту для школярів і студентів початкових курсів з метою формування екологічного мислення на кафедру були придбані сміттєзбиральні баки, а студенти виготовили комплект обладнання для візуалізації процесу роздільного збирання твердих побутових відходів.

Для обслуговування поточних потреб кафедри та забезпечення навчального процесу придбані та використовуються ноутбуки, стаціонарні комп’ютери, принтери та сканер.