Горлов Петро Іванович
Посада: доцент кафедри біології людини та екології
Наукові ступінь і звання: кандидат біологічних наук, доцент
Освіта: Мелітопольський державний педагогічний інститут, 1991. Спеціальність «географія та біологія». Кваліфікація «вчитель географії та біології».
Посилання на наукометричні бази (Google Scholar, ORCID, ResearchID, Web of Science, Scopus):
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57212381608
https://scholar.google.com.ua/citations?user=_OuwL_wAAAAJ&hl=ru
https://orcid.org/0000-0003-3475-6220
Коротка автобіографія. Народився 17 березня 1967 року у м. Мелітополь. Навчання в Мелітопольському державному педагогічному інституті, до якого вступив у 1984 році, було на два роки перервано через службу в армії, але у 1991 році, закінчивши інститут, отримав диплом з відзнакою за фахом «вчитель географії та біології».
Будучи студентом, у 1989 році розпочав роботу в університеті, на посаді лаборанта. В період 1991-2002 роки працював на Азово-Чорноморській орнітологічній станції від Інституту зоології НАН України. В 2005-2010 роках займав посаду головного спеціаліста-державного інспектора відділу радіаційної безпеки та екологічного контролю на державному кордоні Департаменту екології в Запорізькій області. З 2010 року виконував обов’язки виконавця та відповідального виконавця бюджетних тем Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на посаді старшого наукового співробітника. За сумісництвом викладав в Міжнародному університеті розвитку людини «Україна» (2005-2009), та на кафедрі «Екології та зоології» МДПУ ім. Б. Хмельницького (2010-2016). На кафедрі «Біології людини та екології» МДПУ ім. Б. Хмельницького працює з 2022 р.
В 2012 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Сірий журавель (Grus grus) в Україні: міграції, поширення, гніздова біологія» в спеціалізованій вченій раді Інституту зоології НАН України за спеціальністю 03.00.08 – зоологія.
Наукові інтереси: Орнітофауністика, біорізноманіття, стабільність екосистем, збереження природних комплексів.
За період науково-педагогічної діяльності опубліковано понад 130 наукових і науково-популярних праць, серед яких – монографії, словники, методичні посібники, статті.
В університеті викладає такі дисципліни: на спеціальності «екологія» – «Урбоекологія», «Радіоекологія», «Екологічно безпечна енергетика», «Організація управління в екологічній діяльності», «Природоохоронне законодавство», «Екологія людини» тощо.
Виконання науково-дослідних робіт та інших організаційних дій з впровадження подібних робіт:
– 1992–1995 рр. «Інвентаризація і кадастрова характеристика водно-болотних угідь півдня України»;
– 2009-2011 рр. Розробка концептуальних та структурних основ для обґрунтування трансграничного значення Азово-Чорноморського екологічного коридору як важливої складової Всеєвропейської екологічної мережі.
– 2012-2014 рр. Структурно-функціональне значення сезонних орнітокомплексів в формуванні екомережі Азово-Чорноморського екологічного коридору та Афро-Євразійських трансконтинентальних міграційних шляхів.
– 2013-2014 рр. Розробка комплексних та інтегральних науково-методичних основ охорони та оцінки впливу на навколишнє природне середовище у процесі проектування та будівництва вітрових електростанцій в Азово-Чорноморському регіоні.
– 2013 р. Проведення досліджень та обробка матеріалів щодо підготовки експертного висновку та наукового звіту з впливу будівництва Західно-Кримської ЛЕП на природні комплекси довкілля, флору та рослинність, плазунів, орнітологічні комплекси та мігруючих птахів, кажанів в АР Крим.
– 2013 р. «Розробка місцевої схеми формування екологічної мережі Бердянського району Запорізької області», 2013 р. (договір № 7н/08-2013 від 27 серпня 2013 р.), на замовлення Бердянської районної державної адміністрації.
– 2013 р. «Розробка схеми формування екологічної мережі Пологівського району Запорізької області», 2013 р. (договір № 8н/09-2013 від 12 вересня 2013 р.), на замовлення Пологівської районної державної адміністрації.
– 2015 р. Науково-дослідна робота «Розробка регіональної схеми формування екологічної мережі Запорізької області» на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації (Договір №1 від 30 червня 2015 р.).
– 2015 р. «Проведення експедиційних виїздів з метою визначення стану природних комплексів та обробка даних і підготовка картографічних матеріалів з оцінки ландшафтних комплексів, рослинності, амфібій та плазунів, сезонного стану птахів та кажанів, міграцій птахів на території ділянок ВЕС та прилеглих територіях у межах Чаплинського та Новотроїцького районів Херсонської області», Договір № 6л/10-14 від 27 жовтня 2014 р.;
– 2015 р. «Розробка наукового звіту та експертного висновку з впливу будівництва та розташування ВЕС на природні комплекси довкілля, орнітологічні комплекси та мігруючих птахів, кажанів у межах Новотроїцького району Херсонської області (с. Овер’янівка)», Договір № 3л/01-15 від 09 січня 2015 р.;
– 2016 р. Розробка науково-інформаційної системи моніторингу, оцінки та прогнозу стану біорізноманіття на регіональних територіях та площадках вітрових та сонячних електростанцій, ліній електромереж в межах Азово-Чорноморського регіону. Номер державної реєстрації НДР: 0115U000255
– 2015-2017 рр. Розробка системи радіолокаційних спостережень за трансконтинентальними міграціями птахів у ключових природних та техногенних моніторингових полігонах Азово-Чорноморського регіону.
Міжнародні проекти.
Збереження важливих водно-болотяних місцеперебувань птахів на Нижньому Дніпрі та у Дніпровській дельті України, менеджмент та визначення важливих територій. Project Conservation of important wetland habitats for herons and terns in the lower Dniepr River and Delta, Ukraine: Rufford Small Grant Programme; BuWA Project 08-464, 2008-2009.
Розміщення, чисельність та менеджмент великого баклана (Phalacrocorax carbo) на Україні. Project “Cormorant counts in the Western Palearctic” – Ukraine (International Cormorant Research Group (CRG) & The European Commission project ‘CorMan), 2012-2013 рр.
Свідоцтва про авторське право та патенти.
- Комп’ютерна програма «Веб-додаток для обробки та аналізу даних при орнітологічних спостереженнях «WebBirds» («Веб додаток ««WebBirds») // Анненков О.Б., Сіохін В.Д., Горлов П.І. – №55698 від 21.07.2014.
- Методика розрахунку ступеня впливу будівництва і експлуатації вітроенергетичних станцій (ВЕС) на основі прогностичної моделі та порівняльної оцінки впливу ВЕС за прогностичними даними та проведеними дослідженнями // Сіохін В.Д., Горлов П.І. – №56178 від 22.08.2014.
- Комп’ютерна програма «WEB портал формування бази даних з міграції птахів в Азово-Чорноморському регіоні України» Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: № 62480 від 12.11.2015 р. // Сіохін В.Д., Горлов П.І., Осадчий В.В., Васильєв В.М., Печерський П.І.
- Літературний письмовий твір «Видовий склад, чисельність та територіальний розподіл кажанів на період весняної та осінньої міграції, розмноження і зимівлі на ділянках ВЕС». Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: № 67199 від 12.08.2016 р. // Горлов П.І., Сіохін В.Д., Поліщук І.К., Волох А.М., Долинний В.І.
- Літературний письмовий твір «Підходи та методики проведення моніторингових досліджень на площадках ВЕС». Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: № 67200 від 12.08.2016 р. // Горлов П.І., Сіохін В.Д., Долинний В.І.
Підвищення кваліфікації, стажування:
В 1997 році на запрошення Міністерства оборони Ізраїля та Ізраїльського орнітологічного товариства приймав участь у міжнародних спостереженнях міграційної активності птахів на півночі Ізраїлю (Beit She’an, Haifa) та роботі ізраїльського центру кільцювання птахів (Kfar Ruppin, серпень-жовтень).
В 2000 році (червень-липень) прийняв участь у роботі Болгарсько-Швейцарської програми збереження біорізноманіття «Бургаські вологі зони» (Hissar, Burgas, Bulgaria) за такими видами діяльності:
– орнітологічне обстеження водно-болотного угіддя міжнародного значення «оз. Бургаско», «оз. Атанасовско»;
– менеджмент територій риборозплідних господарств з метою розробки заходів запобігання негативному впливу від птахів іхтіофагів (баклани, пелікани, чаплі).
В 2000 році (грудень) під час проведення міжнародної конференції «Критерії віднесення видів тварин та рослин до категорії рідкісних» (москва, росія) прийняв участь у створенні та роботі Євразійської робочої групи по журавлям, куди увійшла асоціативним членом Українська робоча група з вивчення журавлів, секретарем якої був обраний з 1995 року.
В 2002 році (листопад-грудень), працюючи на Азово-Чорноморській орнітологічній станції, проходив стажування в Інституті імені Макса Планка в Мюнхені (Max Planck Institute for Ornithology in Seewiesen, Germany) за напрямами:
– методики польових орнітологічних досліджень;
– вивчення аеродинамічних особливостей міграції птахів;
– методики вивчення фізіологічного стану птахів під час міграцій;
– організація та проведення прикладних орнітологічних досліджень.
В 2013 році в рамках європейського проекту «Safeguarding the Lesser White-fronted Goose Fennoscandian population in key wintering and staging sites within the European flyway» (EU LIFE+ Nature project LIFE10 NAT/GR/000638) прийняв участь у польових дослідженнях рідкісних видів птахів у національному парку Хортобадь (Balmazújváros, Hortobágy, Hungary) та створенні міжнародної системи інформування про стан рідкісних видів птахів в Європі «LWFG Groupe»
В 2014 році під час VIII Европейської наради Робочої групи з вивчення журавлів (листопад, Gallocanta, Spaine) успішно прослухав курс з вивчення біології та екології журавлів світу та увійшов до групи експертів із складання менеджмент-планів збереження журавлів.
В 2018 році з національною доповіддю виступив на IX Европейській нараді Робочої групи з вивчення журавлів (жовтень, Bordeaux, France).
Підвищення кваліфікації останніх років, з отриманням відповідних сертифікатів відбулося в різних установах:
– 2006 рік. Державний екологічний інститут Мінприроди України;
– 2009 рік. Держаній екологічна академія післядипломної освіти;
– 2012 рік. Захист дисертації в Інституті зоології НАН України;
– 2013 рік. VI міжнародний інвестиційний саміт DIIS «Сталий розвиток: енергоефективність, ресурсозбереження та екологічна безпека», Донецьк;
– 2013 рік. Міжнародний тренінг з моніторингу рідкісних птахів, Національний Парк Хортобадь, Угорщина;
– 2013 рік. V Міжнародний інвестиційний бізнес-форум з енергоефективності та відновлюваної енергетики, Київ (DEWI training course);
– 2014 рік. VIII Європейська нарада Робочої групи з вивчення журавлів, Іспанія.
– 2016 рік. В рамках проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» прийняв участь в якості тренера з Пташиної директиви в семінарі «Основні принципи імплементації директив Європейського Союзу в секторі «Охорони природи».
– 2018 рік. Підвищення кваліфікації та стажування в міжнародній інженерно-будівельній компанії CDM Smith, яка спеціалізується на оцінці впливу на навколишнє середовище (Варшава, Польща).
Головні досягнення та відзнаки:
- секретар Української Робочої групи по Журавлям (з 1995 р.);
- член Європейської Робочої групи по Журавлям (з 1996 р.);
- член Української Вітроенергетичної Асоціації (УВЕА, з 2018 р.);
- член Координаційної Ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України (з 2020 р);
- Почесна грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (13.05.2014);
- Почесна грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (17.11.2014);
- Грамота Мелітопольської районної ради (05.05.2014);
- Почесна грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (19.05.2015);
- Почесна грамота Запорізької обласної Ради (16.05.2016);
- Почесна грамота Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради (26.04.2017);
- Подяка Міністерства освіти і науки України (2019).
Основні публікації:
- Винтер С.В. Распределение и численность гнездящихся серых журавлей на юге Харьковской области / Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. // Мат-лы Всесоюзн. Научн.-метод. Совещ. Зоологов педвузов.–Махачкала,1990. – Ч.2. – С. 40-42.
- Горлов П.И. Результаты аэровизуальных учетов птиц на Сиваше и Лебяжьих островах / Горлов П.И, Гринченко А.Б., Кинда В.В; Одесса.-Все живое. Жизнь птиц. – 1994. – №2. – С. 17-20.
- Winter S.V. Wiewiele Nester baut Graucranich? Uber Populationsstruktur und “Spielplatze” des grauen Kranich, grus grus in der Ukraine / Winter S.V, Gorlov P.I., Shevcov A.A. // Ornith.Verhandl. – 1995. – N. 25:P.223-231.
- Winter S.V. The distribution and the number of nesting Common Crane in the South of the Kharkiv region / Winter S.V, Gorlov P.I., Shevcov A.A. // Crane Research and Protection in Europe.-Halle-Wittenberg, 1995. – P.256-258.
- Винтер С.В. Сколько гнезд строит серый журавль? О структуре популяции и «детских площадках» серого журавля на Украине / Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. // Птицы бассейна Северского Донца. Вып.3.Харьков, 1996. – С.52-62.
- Винтер С.В. Изюмская Лука – проблемы охраны серого журавля / Винтер С.В., Горлов П.И. // Мат-лы Нежинской конференции. – Киев, 1996. – С.124-130.
- Горлов П.И. Самарский лес: проблемы охраны самого южного места гнездования серого журавля в Украине // Мат-лы Нежинской конференции. – Киев, 1996. – С.113-123.
- Горлов П.И. 1998. Предмиграционное скопление серых журавлей на центральном Сиваше. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 1, 103-110
- Gorlov P. Grus grus (Linnaeus, 1758) / Petro Gorlov // Black Sea Red Data Book. Edited by Henri J. Dumont (Ghent, Belgium). Website editor V.O. Mamaev (Istanbul, Turkey). Scientific coordinator: Y.P. Zaitsev (Odessa, Ukraine). – United Nations Office for Project Services. New York, 1999. – P. 219-221.
- Андрющенко Ю. А. План действий по сохранению журавлей в Украине / Андрющенко Ю. А., Горлов П. И. // Журавли Украины / Под ред. П. И. Горлова. – Мелитополь, 1999. – С. 106-124.
- Андрющенко Ю.А., Горлов П.И. (1999): Состояние журавля-красавки и серого журавля на Сиваше. – Размещение околоводных птиц на Сиваше в летне-осенний период. Мелитополь – Симферополь: Бранта. 83-88.
- Winter S.V. Neues aus der Forschung an palaarktischen Kranichen / Winter S.V, Gorlov P.I. Andryushchenko Y.A. // Vogelwelt, 1999. – N.120 – P.367-376.
- Andryushchenko Y.A. Distributions and numbers of Demoiselle Crane and Crane in the Sivash / Andryushchenko Y.A., Gorlov P.I. // Counts and ecology of waterbirds in the Sivash, Ukraine, August, 1998. – WIWO-Report, 2001. – P.97-105.
- Горлов П.И. Информация о скоплении серых журавлей на Сиваше осенью 2001 года / Горлов П.И, Черничко И.И., Олейник Д.С. // Информационный бюллетень Рабочей Группы по журавлям Евразии. № 3. – М., 2001. – С.17.
- Горлов П.И. Современное состояние и численность серого журавля на Украине // Журавли Евразии (распределение, численность, биология). Сборник научных трудов. – Москва, 2002. – С. 33-43.
- Винтер С.В. Размножение серого журавля Grus grus на востоке Украины в зависимости от погодных условий / Винтер С.В., Горлов П.И // Вестник зоологии. – 2003.-№ 37, ч. I. – С. 49-59.
- Winter S.V. Relationship between weather conditions and Common Crane breeding in eastern Ukraine / Winter S.V, Gorlov P.I. // Proceeding of the 4th European Crane Workshop (ed. Alain Salvi). Verdun, France, 2003. – P. 97-113.
- Winter S.W. 2003. Zur Fortpflanzungstrategie des Graukranichs Grus grus in der Ukraine // Acten-Proceed. 4th European Crane Workshop 2000. Ed. A. Salvi. — Fenetrange-France. — P. 32–42.
- Андрющенко Ю.А., Винтер С.В. 2007. Как сносят яйца журавли? – Орнитология, вып. 34 (2): 201-203.
- Винтер С.В. 2007. Индивидуальная, межсезонная и географическая изменчивость окраски яиц cерого журавля: предложение новой методики. Сообщение 1. Бранта. Сборник трудов Азово-черноморской орнитологической станции, 10: 17-37.
- Винтер С.В. 2008. Карликовые яйца в кладках тундрового лебедя Cygnus bewickii на северо-западе Чукотки и серого журавля Grus grus на востоке Украины. – Рус. орнитол. журн. 17 (417): 717-719.
- Винтер С.В. 2008. Масса яиц серого журавля и ее использование в изучении экологии вида. – Журавли Евразии. Вып. 3, М.: 20 – 50.
- Винтер С.В. 2009. Индивидуальная, межсезонная и географическая изменчивость окраски яиц cерого журавля: предложение новой методики. Сообщение 2. Бранта. Сборник трудов Азово-черноморской орнитологической станции, 12: 127-148.
- Andryushchenko Y.A., Winter S.V. 2011. Wie legen Kraniche Eier? – Ornith. Mitt. (Köln), 63, Nr. 3: 67-70.
- Винтер С.В., Андрющенко Ю.А. 2011. О повторных кладках европейских журавлей. – Журавли Евразии, вып.4, М.: 30-41.
- Винтер С.В., Андрющенко Ю.А. 2011a. Антропогенная катастрофа на Изюмской луке, Украина // Информ. Бюлл. Раб. группы по журавлям Евразии. — № 11. — С. 158–161.
- Винтер С.В., Маркин Ю.М., В.Мевес. 2011. Географическая изменчивость размеров яиц и некоторых параметров внешней морфологии серого журавля. – Журавли Евразии, вып. 4, М.: 41-77.
- Винтер С.В., Горлов П.И. 2012. О размножении кряквы и серого гуся в стациях серого журавля на Левобережной Украине. – Птицы бассейна Северского Донца. Вып. 12. 105-142.
- Горлов П.И. Серый журавль (Grus grus) в Украине: миграции, распространение, гнездовая биология, сезонные скопления. Дис. … канд. биол. наук / 03.00.08. – Киев, 2012. – 185с. /Gorlov P.I.
- Горлов П.И. 2014. Динамика численности локальных популяций серого журавля внутри неизменных южных границ ареала в Украине. – Информационный бюллетень Рабочей группы по журавлям Евразии. 13. 31-34
- Gorlov P. Modern changes in the distribution and number of Eurasian Crane in Ukraine // Scientific abstracts of VIII European Crane Conference 2014. – Calamocha, 2014. – P. 51–53.
- Горлов П.И. 2015. Серый журавль на Изюмской луке (Харьковская область) как индикатор антропогенных и климатических изменений на юге гнездовой части ареала вида в Украине.– Журавли Евразии, вып. 5, М.: 209–225.
- Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А., Андрющенко Ю.А. 2016. Особенности гнездовых построек серого журавля Grus grus в контексте разнообразия гнезд палеарктических журавлей. Русск. орнитол. журн. (ред. Бардин А.В.), т. 25, Экспресс-выпуск 1350: 3873-3913.
- Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. 2016. О численности и социальных группах серого журавля (Grus grus) на востоке Украины в последнем десятилетии ХХ в. и в настоящее время. Беркут, т. 25, вып. 1: 27-39.
- Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. 2016. О линьке серого журавля в Юго-Восточной Украине. Бранта. Сборник трудов Азово-черноморской орнитологической станции, 19: 126-151.
- Винтер С.В., Маркин Ю.М., Кашенцева Т.А. 2016. О некоторых фенотипических особенностях серого журавля Grus grus. – Русск. орнитол. журн., т. 25, Экспресс-выпуск 1241: 269-299.
- Gorlov P.I. Kapitel 17. Weltweite Brutbestände. 17.5.2. Ukraine // Die Welt der Kraniche. Leben – Umfeld – Schutz. Verbreitung aller 15 Arten / H.Prange. – Martin-Luther-Universität. Halle-Wittenberg, 2016. – S. 474–476.
- Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. 2017. О дуэтах серых журавлей в период размножения. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 20: 69-88.
- Горлов П.І., Вінтер С.В., Шевцов А.О. Сірий журавель (Grus grus) в межах Ізюмської Луки: багаторічна динаміка чисельності як реакція на зміни середовища існування // Вісник Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. Серія «Біологія», вип. 28, 2017. С. 145-154.
- Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. 2017. Фенология социальных групп серого журавля (Grus grus) на юге ареала в Украине. Беркут, т. 26, вып. 2: 125-148.
- Gorlov, P.I., Matsyura, A.V., Jankowsky, K. (2017). Pre-migratory congregations of Red-crowned (Grus japonensis), White-naped (Grus vipio) and Hooded (Grus monacha) cranes in the Muraviovka Park for sustainable land use (Amur region, Russian Federation) in 1992. Biosystems Diversity, 25(1), 39–47. doi: 10.15421/011715
- Gorlov P. (2019) Ukraine and Turkey – the main energy reserves replenishment sites for Eurasian Crane on the East European flyway //Anatolian Cranes: Biology, Culture, Conservation. /Editors: Ufuk Ozdag, Gonca Gökalp Alpaslan – Ankara, 2019. –P. 73-104. https://www.researchgate.net/publication/343880222_ANADOLU_TURNALARI_ANATOLIAN_CRANES
- Gorlov P. (2019) “World Day of the Crane” in the Biosphere Reserve Askania Nova Petro Gorlov//Anatolian Cranes: Biology, Culture, Conservation. /Editors: Ufuk Ozdag, Gonca Gökalp Alpaslan – Ankara, 2019. –P. 105-117. https://www.researchgate.net/publication/343880222_ANADOLU_TURNALARI_ANATOLIAN_CRANES
- Винтер С.В., Горлов П.И. (2019). Об онтогенезе птенцов серого журавля. Бранта. Сборник трудов Азово-черноморской орнитологической станции, Вып. 22: 5-39. DOI: https://doi.org/10.15407/branta2019.22.005
- Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. Бюджет времени серого журавля Grus grus в период размножения на востоке Украины. Часть 1. Русский орнитологический журнал 2019, Том 28, Экспресс-выпуск 1724: 375-394
- Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. Бюджет времени серого журавля Grus grus в период размножения на востоке Украины. Часть 2. Русский орнитологический журнал 2019, Том 28, Экспресс-выпуск 1724: 411-431
- Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. Бюджет времени серого журавля Grus grus в период размножения на востоке Украины. Часть 3. Русский орнитологический журнал 2019, Том 28, Экспресс-выпуск 1724: 455-478
- Горлов П.И., Винтер С.В. О кладке серого журавля (Grus grus) в 3 яйца и ночных сменах насиживающих птиц на востоке Украины. – Журавли Евразии. Вып. 6. 2020 (в печати)
- Горлов П.І. Сірий журавель (Grus grus). – Червона книга України. Тваринний світ. 2021 (друк)
- Osadchyi, V., Siokhin, V., Gorlov, P., Yeremieiev, V., Osadcha, K. Development of the information system for forecasting collision between birds and wind farms. Eastern-European Journal of Enterprise Technologiesthis link is disabled, 2019, 4(2-100), стр. 29–40
- Yeremieiev, V., Osadchyi, V., Siokhin, V., Gorlov, P. Methodology for calculating the number of migratory birds in the territory of the wind farms of the Azov region using information and communication technology. E3S Web of Conferences,2020, 166, 01003
- Волох Анатолій, Петро Горлов, Валерій Сіохін, Ігор Поліщук. Визначення видової належності вечірниці велетенської (Nyctalus lasiopterus) за виявлення її детектором // Novitates Theriologicae, 2021, Pars 11: 164–174. doi: http://doi.org/10.53452/nt1127
- Volokh Anatoly, Petro Gorlov, Valery Siokhіn, Іgor Polishchuk. The State of the Fauna of Bats in the Ukrainian Azov Region in Modern Environmental Conditions // Climate Change & Sustainable Development: New Challenges of the Century: Monograph. – Mykolaiv: PMBSNU – Rzeszow: RzUT, 2021. – p. 468-478. https://chmnu.edu.ua/wp-content/uploads/Programme_Forum_ClimCh_SustDev_2021_1-1.pdf
- Volokh Anatoly, Petro Gorlov, Valery Siokhіn, Іgor Polishchuk. The State of the Fauna of Bats in the Ukrainian Azov Region in Modern Environmental Conditions // Proceedings of the International Forum on Climate Change and Sustainable Development: New Challenges of the Century, September, 9–11, 2021. – Mykolaiv: PMBSNU, 2021. Abstracts. p. 87. https://chmnu.edu.ua/wp-content/uploads/ABSTRACTS_PMBSNU_Forum_2021_09_09-11.pdf
- Волох Анатолій, Петро Горлов, Валерій Сіохін, Ігор Поліщук. Видове різноманіття кажанів (Chiroptera) в Українському Приазов’ї та особливості їхнього перебування за сезонами // Theriologia Ukrainica, 21: 24–36 (2021) http://doi.org/10.15407/TU2104
- Вінтер С. В., Горлов П. І. Результати 30-річного моніторингу сірого журавля (Grus grus) в Україні. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с.27-35.
- Горлов П.І., Долинний В.І., Сиохін В.Д. Про невдале гніздування сипухи (Tyto alba Scopoli, 1769) на Центральному Сиваші у 2020 р. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с.53-57.
- Сидоренко А.І., Горлов П. І., Сіохін В.Д. Стабільність весняних орнітокомплексів на території працюючої вітроелектростанції у період 2013-2020 років. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с.131-138.
- Сидоренко А.І., Горлов П.І., Сіохін В.Д. Представленість птахів різних екологічних груп на території вітрових електростанцій. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с.139-145
- Сіохін В.Д., Горлов П.І., Костюшин В.А. Багаторічна динамка чисельності птахів на островах Сиваша та Джарилгацької затоки в гніздовий період. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с. 146-159
- Winter S.V., Gorlov P.I. and Shevtsov A.A. Сommon Сrane duets during the breeding season. – Proceedings of the IХ European Crane Conference-2018. National Wildlife Reserve of Arjuzanx, France. – 2021. – p. 180-191.
- Siokhin, V.D., Osadchyi, V.V., Gorlov, P.I., Yeremieiev, V.S. Identification of primorsk-1 wind power plant impact on the ecological situation connected with the behavior of ornithofauna on the Azov Sea coast. Journal of Physics: Conference Seriesthis link is disabled, 2021, 1946(1), 012007
- Gorlov, P.I., Siokhin, V.D., Polishchuk, I.K., Volokh, A.M., Gorlova, A.P. Factor analysis of the Zaporizhzhia wind park impact on bats based on the index of their activity and dynamics of species diversity/ IOP Conference Series: Earth and Environmental Sciencethis link is disabled, 2022, 1049(1), 012069
- Sydorenko, A.I., Gorlov, P.I., Siokhin, V.D. Assessment of the impact of technogenic monitoring sites on seasonal migration ornithocomplexes. IOP Conference Series: Earth and Environmental Sciencethis link is disabled, 2022, 1049(1), 012060