Горлов Петро Іванович

Посада: доцент кафедри біології людини та екології

Наукові ступінь і звання: кандидат біологічних наук, доцент

Освіта: Мелітопольський державний педагогічний інститут, 1991. Спеціальність «географія та біологія». Кваліфікація «вчитель географії та біології».

Посилання на наукометричні бази (Google Scholar, ORCID, ResearchID, Web of Science, Scopus):

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57212381608

https://scholar.google.com.ua/citations?user=_OuwL_wAAAAJ&hl=ru

https://orcid.org/0000-0003-3475-6220

Коротка автобіографія. Народився 17 березня 1967 року у м. Мелітополь. Навчання в Мелітопольському державному педагогічному інституті, до якого вступив у 1984 році, було на два роки перервано через службу в армії, але у 1991 році, закінчивши інститут, отримав диплом з відзнакою за фахом «вчитель географії та біології».

Будучи студентом, у 1989 році розпочав роботу в університеті, на посаді лаборанта. В період 1991-2002 роки працював на Азово-Чорноморській орнітологічній станції від Інституту зоології НАН України. В 2005-2010 роках займав посаду головного спеціаліста-державного інспектора відділу радіаційної безпеки та екологічного контролю на державному кордоні Департаменту екології в Запорізькій області. З 2010 року виконував обов’язки виконавця та відповідального виконавця бюджетних тем Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на посаді старшого наукового співробітника. За сумісництвом викладав в Міжнародному університеті розвитку людини «Україна» (2005-2009), та на кафедрі «Екології та зоології» МДПУ ім. Б. Хмельницького (2010-2016). На кафедрі «Біології людини та екології» МДПУ ім. Б. Хмельницького працює з 2022 р.

В 2012 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Сірий журавель (Grus grus) в Україні: міграції, поширення, гніздова біологія» в спеціалізованій вченій раді Інституту зоології НАН України за спеціальністю 03.00.08 – зоологія.

Наукові інтереси: Орнітофауністика, біорізноманіття, стабільність екосистем,  збереження природних комплексів.

За період науково-педагогічної діяльності опубліковано понад 130 наукових і науково-популярних праць, серед яких – монографії, словники, методичні посібники, статті.

В університеті викладає такі дисципліни: на спеціальності «екологія» – «Урбоекологія», «Радіоекологія», «Екологічно безпечна енергетика», «Організація управління в екологічній діяльності», «Природоохоронне законодавство», «Екологія людини» тощо.

Виконання науково-дослідних робіт та інших організаційних дій з впровадження подібних робіт:

– 1992–1995 рр. «Інвентаризація і кадастрова характеристика водно-болотних угідь півдня України»;

– 2009-2011 рр. Розробка  концептуальних та структурних основ для обґрунтування трансграничного значення Азово-Чорноморського екологічного коридору як важливої складової Всеєвропейської екологічної мережі.

– 2012-2014 рр. Структурно-функціональне значення сезонних орнітокомплексів в формуванні екомережі Азово-Чорноморського екологічного коридору та Афро-Євразійських трансконтинентальних міграційних шляхів.

– 2013-2014 рр. Розробка комплексних та інтегральних науково-методичних основ охорони та оцінки впливу на навколишнє природне середовище у процесі проектування та будівництва вітрових електростанцій в Азово-Чорноморському регіоні.

– 2013 р. Проведення досліджень та обробка матеріалів щодо підготовки експертного висновку та наукового звіту з впливу будівництва Західно-Кримської ЛЕП на природні комплекси довкілля, флору та рослинність, плазунів, орнітологічні комплекси та мігруючих птахів, кажанів в АР Крим.

–    2013 р. «Розробка місцевої схеми формування екологічної мережі Бердянського району Запорізької області», 2013 р. (договір № 7н/08-2013 від 27 серпня 2013 р.), на замовлення Бердянської районної державної адміністрації.

–    2013 р. «Розробка схеми формування екологічної мережі Пологівського району Запорізької області», 2013 р. (договір № 8н/09-2013 від 12 вересня 2013 р.), на замовлення Пологівської районної державної адміністрації.

– 2015 р. Науково-дослідна робота «Розробка регіональної схеми формування екологічної мережі Запорізької області» на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації (Договір №1 від 30 червня 2015 р.).

– 2015 р. «Проведення експедиційних виїздів з метою визначення стану природних комплексів та обробка даних і підготовка картографічних матеріалів з оцінки ландшафтних комплексів, рослинності, амфібій та плазунів, сезонного стану птахів та кажанів, міграцій птахів на території ділянок ВЕС та прилеглих територіях у межах Чаплинського та Новотроїцького районів Херсонської області», Договір № 6л/10-14 від 27 жовтня 2014 р.;

– 2015 р. «Розробка наукового звіту та експертного висновку з впливу будівництва та розташування ВЕС на природні комплекси довкілля, орнітологічні комплекси та мігруючих птахів, кажанів у межах Новотроїцького району Херсонської області (с. Овер’янівка)», Договір № 3л/01-15 від 09 січня 2015 р.;

– 2016 р. Розробка науково-інформаційної системи моніторингу, оцінки та прогнозу стану біорізноманіття на регіональних територіях та площадках вітрових та сонячних електростанцій, ліній електромереж в межах Азово-Чорноморського регіону. Номер державної реєстрації НДР: 0115U000255

– 2015-2017 рр. Розробка системи радіолокаційних спостережень за трансконтинентальними міграціями птахів у ключових природних та техногенних моніторингових полігонах Азово-Чорноморського регіону.

 Міжнародні проекти.

Збереження важливих водно-болотяних місцеперебувань птахів на Нижньому Дніпрі та у Дніпровській дельті України, менеджмент та визначення важливих територій. Project Conservation of important wetland habitats for herons and terns in the lower Dniepr River and Delta, Ukraine: Rufford Small Grant Programme; BuWA Project 08-464, 2008-2009.

Розміщення, чисельність та менеджмент великого баклана (Phalacrocorax carbo)  на Україні. Project “Cormorant counts in the Western Palearctic” – Ukraine (International Cormorant Research Group (CRG) & The European Commission project ‘CorMan), 2012-2013 рр.

Свідоцтва про авторське право та патенти.

  1. Комп’ютерна програма «Веб-додаток для обробки та аналізу даних при орнітологічних спостереженнях «WebBirds» («Веб додаток ««WebBirds») // Анненков О.Б., Сіохін В.Д., Горлов П.І. – №55698 від 21.07.2014.
  2. Методика розрахунку ступеня впливу будівництва і експлуатації вітроенергетичних станцій (ВЕС) на основі прогностичної моделі та порівняльної оцінки впливу ВЕС за прогностичними даними та проведеними дослідженнями // Сіохін В.Д., Горлов П.І. – №56178 від 22.08.2014.
  3. Комп’ютерна програма «WEB портал формування бази даних з міграції птахів в Азово-Чорноморському регіоні України» Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: № 62480 від 12.11.2015 р. // Сіохін В.Д., Горлов П.І., Осадчий В.В., Васильєв В.М., Печерський П.І.
  4. Літературний письмовий твір «Видовий склад, чисельність та територіальний розподіл кажанів на період весняної та осінньої міграції, розмноження і зимівлі на ділянках ВЕС». Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: № 67199 від 12.08.2016 р. // Горлов П.І., Сіохін В.Д., Поліщук І.К., Волох А.М., Долинний В.І.
  5. Літературний письмовий твір «Підходи та методики проведення моніторингових досліджень на площадках ВЕС». Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: № 67200 від 12.08.2016 р. // Горлов П.І., Сіохін В.Д., Долинний В.І.

Підвищення кваліфікації, стажування: 

В 1997 році на запрошення Міністерства оборони Ізраїля та Ізраїльського орнітологічного товариства приймав участь у міжнародних спостереженнях міграційної активності птахів на півночі Ізраїлю (Beit She’an, Haifa) та роботі ізраїльського центру кільцювання птахів (Kfar Ruppin, серпень-жовтень).

В 2000 році (червень-липень) прийняв участь у роботі Болгарсько-Швейцарської програми збереження біорізноманіття «Бургаські вологі зони» (Hissar, Burgas, Bulgaria) за такими видами діяльності:

– орнітологічне обстеження водно-болотного угіддя міжнародного значення «оз. Бургаско», «оз. Атанасовско»;

– менеджмент територій риборозплідних господарств з метою розробки заходів запобігання негативному впливу від птахів іхтіофагів (баклани, пелікани, чаплі).

В 2000 році (грудень) під час проведення міжнародної конференції «Критерії віднесення видів тварин та рослин до категорії рідкісних» (москва, росія) прийняв участь у створенні та роботі Євразійської робочої групи по журавлям, куди увійшла асоціативним членом Українська робоча група з вивчення журавлів, секретарем якої був обраний з 1995 року.

В 2002 році (листопад-грудень), працюючи на Азово-Чорноморській орнітологічній станції, проходив стажування в Інституті імені Макса Планка в Мюнхені (Max Planck Institute for Ornithology in Seewiesen, Germany) за напрямами:

– методики польових орнітологічних досліджень;

– вивчення аеродинамічних особливостей міграції птахів;

– методики вивчення фізіологічного стану птахів під час міграцій;

– організація та проведення прикладних орнітологічних досліджень.

В 2013 році в рамках європейського проекту «Safeguarding the Lesser White-fronted Goose Fennoscandian population in key wintering and staging sites within the European flyway» (EU LIFE+ Nature project LIFE10 NAT/GR/000638) прийняв участь у польових дослідженнях рідкісних видів птахів у національному парку Хортобадь (Balmazújváros, Hortobágy, Hungary) та створенні міжнародної системи інформування про стан рідкісних видів птахів в Європі «LWFG Groupe»

В 2014 році під час VIII Европейської наради Робочої групи з вивчення журавлів (листопад, Gallocanta, Spaine) успішно прослухав курс з вивчення біології та екології журавлів світу та увійшов до групи експертів із складання менеджмент-планів збереження журавлів.

В 2018 році з національною доповіддю виступив на IX Европейській нараді Робочої групи з вивчення журавлів (жовтень, Bordeaux, France).

Підвищення кваліфікації останніх років, з отриманням відповідних сертифікатів відбулося в різних установах:

– 2006 рік. Державний екологічний інститут Мінприроди України;

– 2009 рік. Держаній екологічна академія післядипломної освіти;

– 2012 рік. Захист дисертації в Інституті зоології НАН України;

– 2013 рік. VI міжнародний інвестиційний саміт DIIS «Сталий розвиток: енергоефективність, ресурсозбереження та екологічна безпека», Донецьк;

– 2013 рік. Міжнародний тренінг з моніторингу рідкісних птахів, Національний Парк Хортобадь, Угорщина;

– 2013 рік. V Міжнародний інвестиційний бізнес-форум з енергоефективності та відновлюваної енергетики, Київ (DEWI training course);

– 2014 рік. VIII Європейська нарада Робочої групи з вивчення журавлів, Іспанія.

– 2016 рік. В рамках проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» прийняв участь в якості тренера з Пташиної директиви в семінарі «Основні принципи імплементації директив Європейського Союзу в секторі «Охорони природи».

– 2018 рік. Підвищення кваліфікації та стажування в міжнародній інженерно-будівельній компанії CDM Smith, яка спеціалізується на оцінці впливу на навколишнє середовище (Варшава, Польща).

Головні досягнення та відзнаки:

  • секретар Української Робочої групи по Журавлям (з 1995 р.);
  • член Європейської Робочої групи по Журавлям (з 1996 р.);
  • член Української Вітроенергетичної Асоціації (УВЕА, з 2018 р.);
  • член Координаційної Ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України (з 2020 р);
  • Почесна грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (13.05.2014);
  • Почесна грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (17.11.2014);
  • Грамота Мелітопольської районної ради (05.05.2014);
  • Почесна грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (19.05.2015);
  • Почесна грамота Запорізької обласної Ради (16.05.2016);
  • Почесна грамота Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради (26.04.2017);
  • Подяка Міністерства освіти і науки України (2019).

Основні публікації:

  1. Винтер С.В. Распределение и численность гнездящихся серых журавлей на юге Харьковской области / Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. // Мат-лы Всесоюзн. Научн.-метод. Совещ. Зоологов педвузов.–Махачкала,1990. – Ч.2. – С. 40-42.
  2. Горлов П.И. Результаты аэровизуальных учетов птиц на Сиваше и Лебяжьих островах / Горлов П.И, Гринченко А.Б., Кинда В.В; Одесса.-Все живое. Жизнь птиц. – 1994. – №2. – С. 17-20.
  3. Winter S.V. Wiewiele Nester baut Graucranich? Uber Populationsstruktur und “Spielplatze” des grauen Kranich, grus grus in der Ukraine / Winter S.V, Gorlov P.I., Shevcov A.A. // Ornith.Verhandl. – 1995. – N. 25:P.223-231.
  4. Winter S.V. The distribution and the number of nesting Common Crane in the South of the Kharkiv region / Winter S.V, Gorlov P.I., Shevcov A.A. // Crane Research and Protection in Europe.-Halle-Wittenberg, 1995. – P.256-258.
  5. Винтер С.В. Сколько гнезд строит серый журавль? О структуре популяции и «детских площадках» серого журавля на Украине / Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. // Птицы бассейна Северского Донца. Вып.3.Харьков, 1996. – С.52-62.
  6. Винтер С.В. Изюмская Лука – проблемы охраны серого журавля / Винтер С.В., Горлов П.И. // Мат-лы Нежинской конференции. – Киев, 1996. – С.124-130.
  7. Горлов П.И. Самарский лес: проблемы охраны самого южного места гнездования серого журавля в Украине // Мат-лы Нежинской конференции. – Киев, 1996. – С.113-123.
  8. Горлов П.И. 1998. Предмиграционное скопление серых журавлей на центральном Сиваше. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 1, 103-110
  9. Gorlov P. Grus grus (Linnaeus, 1758) / Petro Gorlov // Black Sea Red Data Book. Edited by Henri J. Dumont (Ghent, Belgium). Website editor V.O. Mamaev (Istanbul, Turkey). Scientific coordinator: Y.P. Zaitsev (Odessa, Ukraine). – United Nations Office for Project Services. New York, 1999. – P. 219-221.
  10. Андрющенко Ю. А. План действий по сохранению журавлей в Украине / Андрющенко Ю. А., Горлов П. И. // Журавли Украины / Под ред. П. И. Горлова. – Мелитополь, 1999. – С. 106-124.
  11. Андрющенко Ю.А., Горлов П.И. (1999): Состояние журавля-красавки и серого журавля на Сиваше. – Размещение околоводных птиц на Сиваше в летне-осенний период. Мелитополь – Симферополь: Бранта. 83-88.
  12. Winter S.V. Neues aus der Forschung an palaarktischen Kranichen / Winter S.V, Gorlov P.I. Andryushchenko Y.A. // Vogelwelt, 1999. – N.120 – P.367-376.
  13. Andryushchenko Y.A. Distributions and numbers of Demoiselle Crane and Crane in the Sivash / Andryushchenko Y.A., Gorlov P.I. // Counts and ecology of waterbirds in the Sivash, Ukraine, August, 1998. – WIWO-Report, 2001. – P.97-105.
  14. Горлов П.И. Информация о скоплении серых журавлей на Сиваше осенью 2001 года / Горлов П.И, Черничко И.И., Олейник Д.С. // Информационный бюллетень Рабочей Группы по журавлям Евразии. № 3. – М., 2001. – С.17.
  15. Горлов П.И. Современное состояние и численность серого журавля на Украине // Журавли Евразии (распределение, численность, биология). Сборник научных трудов. – Москва, 2002. – С. 33-43.
  16. Винтер С.В. Размножение серого журавля Grus grus на востоке Украины в зависимости от погодных условий / Винтер С.В., Горлов П.И // Вестник зоологии. – 2003.-№ 37, ч. I. – С. 49-59.
  17. Winter S.V. Relationship between weather conditions and Common Crane breeding in eastern Ukraine / Winter S.V, Gorlov P.I. // Proceeding of the 4th European Crane Workshop (ed. Alain Salvi). Verdun, France, 2003. – P. 97-113.
  18. Winter S.W. 2003. Zur Fortpflanzungstrategie des Graukranichs Grus grus in der Ukraine // Acten-Proceed. 4th European Crane Workshop 2000. Ed. A. Salvi. — Fenetrange-France. — P. 32–42.
  19. Андрющенко Ю.А., Винтер С.В. 2007. Как сносят яйца журавли? – Орнитология, вып. 34 (2): 201-203.
  20. Винтер С.В. 2007. Индивидуальная, межсезонная и географическая изменчивость окраски яиц cерого журавля: предложение новой методики. Сообщение 1. Бранта. Сборник трудов Азово-черноморской орнитологической станции, 10: 17-37.
  21. Винтер С.В. 2008. Карликовые яйца в кладках тундрового лебедя Cygnus bewickii на северо-западе Чукотки и серого журавля Grus grus на востоке Украины. – Рус. орнитол. журн. 17 (417): 717-719.
  22. Винтер С.В. 2008. Масса яиц серого журавля и ее использование в изучении экологии вида. – Журавли Евразии. Вып. 3, М.: 20 – 50.
  23. Винтер С.В. 2009. Индивидуальная, межсезонная и географическая изменчивость окраски яиц cерого журавля: предложение новой методики. Сообщение 2. Бранта. Сборник трудов Азово-черноморской орнитологической станции, 12: 127-148.
  24. Andryushchenko Y.A., Winter S.V. 2011. Wie legen Kraniche Eier? – Ornith. Mitt. (Köln), 63, Nr. 3: 67-70.
  25. Винтер С.В., Андрющенко Ю.А. 2011. О повторных кладках европейских журавлей. – Журавли Евразии, вып.4, М.: 30-41.
  26. Винтер С.В., Андрющенко Ю.А. 2011a. Антропогенная катастрофа на Изюмской луке, Украина // Информ. Бюлл. Раб. группы по журавлям Евразии. — № 11. — С. 158–161.
  27. Винтер С.В., Маркин Ю.М., В.Мевес. 2011. Географическая изменчивость размеров яиц и некоторых параметров внешней морфологии серого журавля. – Журавли Евразии, вып. 4, М.: 41-77.
  28. Винтер С.В., Горлов П.И. 2012. О размножении кряквы и серого гуся в стациях серого журавля на Левобережной Украине. – Птицы бассейна Северского Донца. Вып. 12. 105-142.
  29. Горлов П.И. Серый журавль (Grus  grus) в Украине: миграции, распространение, гнездовая биология, сезонные скопления. Дис. … канд. биол. наук / 03.00.08. – Киев, 2012. – 185с.  /Gorlov P.I.
  30. Горлов П.И. 2014. Динамика численности локальных популяций серого журавля внутри неизменных южных границ ареала в Украине. – Информационный бюллетень Рабочей группы по журавлям Евразии. 13. 31-34
  31. Gorlov P. Modern changes in the distribution and number of Eurasian Crane in Ukraine // Scientific abstracts of VIII European Crane Conference 2014. – Calamocha, 2014. – P. 51–53. 
  32. Горлов П.И. 2015. Серый журавль на Изюмской луке (Харьковская область) как индикатор антропогенных и климатических изменений на юге гнездовой части ареала вида в Украине.– Журавли Евразии, вып. 5, М.: 209–225.
  33. Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А., Андрющенко Ю.А. 2016. Особенности гнездовых построек серого журавля Grus grus в контексте разнообразия гнезд палеарктических журавлей. Русск. орнитол. журн. (ред. Бардин А.В.), т. 25, Экспресс-выпуск 1350: 3873-3913.
  34. Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. 2016. О численности и социальных группах серого журавля (Grus grus) на востоке Украины в последнем десятилетии ХХ в. и в настоящее время. Беркут, т. 25, вып. 1: 27-39.
  35. Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. 2016. О линьке серого журавля в Юго-Восточной Украине. Бранта. Сборник трудов Азово-черноморской орнитологической станции, 19: 126-151.
  36. Винтер С.В., Маркин Ю.М., Кашенцева Т.А. 2016. О некоторых фенотипических особенностях серого журавля Grus grus. – Русск. орнитол. журн., т. 25, Экспресс-выпуск 1241: 269-299.
  37. Gorlov P.I. Kapitel  17. Weltweite Brutbestände. 17.5.2. Ukraine  //  Die Welt der Kraniche. Leben  – Umfeld –  Schutz. Verbreitung aller 15 Arten  / H.Prange.  – Martin-Luther-Universität. Halle-Wittenberg, 2016. – S. 474–476.
  38. Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. 2017. О дуэтах серых журавлей в период размножения. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 20: 69-88.
  39. Горлов П.І., Вінтер С.В., Шевцов А.О. Сірий журавель (Grus grus) в межах Ізюмської Луки: багаторічна динаміка чисельності як реакція на зміни середовища існування // Вісник Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. Серія «Біологія», вип. 28, 2017. С. 145-154.
  40. Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. 2017. Фенология социальных групп серого журавля (Grus grus) на юге ареала в Украине. Беркут, т. 26, вып. 2: 125-148.
  41. Gorlov, P.I., Matsyura, A.V., Jankowsky, K. (2017). Pre-migratory congregations of Red-crowned (Grus japonensis), White-naped (Grus vipio) and Hooded (Grus monacha) cranes in the Muraviovka Park for sustainable land use (Amur region, Russian Federation) in 1992. Biosystems Diversity, 25(1), 39–47. doi: 10.15421/011715
  42. Gorlov P. (2019) Ukraine and Turkey – the main energy reserves replenishment sites for Eurasian Crane on the East European flyway //Anatolian Cranes: Biology, Culture, Conservation. /Editors: Ufuk Ozdag, Gonca Gökalp Alpaslan – Ankara, 2019. –P. 73-104. https://www.researchgate.net/publication/343880222_ANADOLU_TURNALARI_ANATOLIAN_CRANES
  43. Gorlov P. (2019) “World Day of the Crane” in the Biosphere Reserve Askania Nova Petro Gorlov//Anatolian Cranes: Biology, Culture, Conservation. /Editors: Ufuk Ozdag, Gonca Gökalp Alpaslan – Ankara, 2019. –P. 105-117. https://www.researchgate.net/publication/343880222_ANADOLU_TURNALARI_ANATOLIAN_CRANES
  44. Винтер С.В., Горлов П.И. (2019). Об онтогенезе птенцов серого журавля. Бранта. Сборник трудов Азово-черноморской орнитологической станции, Вып. 22: 5-39. DOI: https://doi.org/10.15407/branta2019.22.005
  45. Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. Бюджет времени серого журавля Grus grus в период размножения на востоке Украины. Часть 1. Русский орнитологический журнал 2019, Том 28, Экспресс-выпуск 1724: 375-394
  46. Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. Бюджет времени серого журавля Grus grus в период размножения на востоке Украины. Часть 2. Русский орнитологический журнал 2019, Том 28, Экспресс-выпуск 1724: 411-431
  47. Винтер С.В., Горлов П.И., Шевцов А.А. Бюджет времени серого журавля Grus grus в период размножения на востоке Украины. Часть 3. Русский орнитологический журнал 2019, Том 28, Экспресс-выпуск 1724: 455-478
  48. Горлов П.И., Винтер С.В. О кладке серого журавля (Grus grus) в 3 яйца и ночных сменах насиживающих птиц на востоке Украины. – Журавли Евразии. Вып. 6. 2020 (в печати)
  49. Горлов П.І. Сірий журавель (Grus grus). – Червона книга України. Тваринний світ. 2021 (друк)
  50. Osadchyi, V.Siokhin, V.Gorlov, P.Yeremieiev, V.Osadcha, K. Development of the information system for forecasting collision between birds and wind farms. Eastern-European Journal of Enterprise Technologiesthis link is disabled, 2019, 4(2-100), стр. 29–40
  51. Yeremieiev, V.Osadchyi, V.Siokhin, V.Gorlov, P. Methodology for calculating the number of migratory birds in the territory of the wind farms of the Azov region using information and communication technology. E3S Web of Conferences,2020, 166, 01003
  52. Волох Анатолій, Петро Горлов, Валерій Сіохін, Ігор Поліщук. Визначення видової належності вечірниці велетенської (Nyctalus lasiopterus) за виявлення її детектором // Novitates Theriologicae, 2021, Pars 11: 164–174. doi: http://doi.org/10.53452/nt1127
  53. Volokh Anatoly, Petro Gorlov, Valery Siokhіn, Іgor Polishchuk. The State of the Fauna of Bats in the Ukrainian Azov Region in Modern Environmental Conditions // Climate Change & Sustainable Development: New Challenges of the Century: Monograph. – Mykolaiv: PMBSNU – Rzeszow: RzUT, 2021. –  p. 468-478. https://chmnu.edu.ua/wp-content/uploads/Programme_Forum_ClimCh_SustDev_2021_1-1.pdf
  54. Volokh Anatoly, Petro Gorlov, Valery Siokhіn, Іgor Polishchuk. The State of the Fauna of Bats in the Ukrainian Azov Region in Modern Environmental Conditions // Proceedings of the International Forum on Climate Change and Sustainable Development: New Challenges of the Century, September, 9–11, 2021. – Mykolaiv: PMBSNU, 2021. Abstracts. p. 87. https://chmnu.edu.ua/wp-content/uploads/ABSTRACTS_PMBSNU_Forum_2021_09_09-11.pdf
  55. Волох Анатолій, Петро Горлов, Валерій Сіохін, Ігор Поліщук. Видове різноманіття кажанів (Chiroptera) в Українському Приазов’ї та особливості їхнього перебування за сезонами // Theriologia Ukrainica, 21: 24–36 (2021) http://doi.org/10.15407/TU2104
  56. Вінтер С. В., Горлов П. І. Результати 30-річного моніторингу сірого журавля (Grus grus) в Україні. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с.27-35.
  57. Горлов П.І., Долинний В.І., Сиохін В.Д. Про невдале гніздування сипухи (Tyto alba Scopoli, 1769) на Центральному Сиваші у 2020 р. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с.53-57.
  58. Сидоренко А.І., Горлов П. І., Сіохін В.Д. Стабільність весняних орнітокомплексів на території працюючої вітроелектростанції у період 2013-2020 років. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с.131-138.
  59. Сидоренко А.І., Горлов П.І., Сіохін В.Д. Представленість птахів різних екологічних груп на території вітрових електростанцій. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с.139-145
  60. Сіохін В.Д., Горлов П.І., Костюшин В.А. Багаторічна динамка чисельності птахів на островах Сиваша та Джарилгацької затоки в гніздовий період. – Сучасні дослідження птахів України. – Мелітополь: Бранта, 2021. – с. 146-159
  61. Winter S.V., Gorlov P.I. and Shevtsov A.A. Сommon Сrane duets during the breeding season. – Proceedings of the IХ European Crane Conference-2018. National Wildlife Reserve of Arjuzanx, France. – 2021. – p. 180-191.
  62. Siokhin, V.D.Osadchyi, V.V.Gorlov, P.I.Yeremieiev, V.S. Identification of primorsk-1 wind power plant impact on the ecological situation connected with the behavior of ornithofauna on the Azov Sea coast. Journal of Physics: Conference Seriesthis link is disabled, 2021, 1946(1), 012007
  63. Gorlov, P.I.Siokhin, V.D.Polishchuk, I.K.Volokh, A.M.Gorlova, A.P. Factor analysis of the Zaporizhzhia wind park impact on bats based on the index of their activity and dynamics of species diversity/ IOP Conference Series: Earth and Environmental Sciencethis link is disabled, 2022, 1049(1), 012069
  64. Sydorenko, A.I.Gorlov, P.I.Siokhin, V.D. Assessment of the impact of technogenic monitoring sites on seasonal migration ornithocomplexes. IOP Conference Series: Earth and Environmental Sciencethis link is disabled, 2022, 1049(1), 012060