Новини кафедри

Тиждень науки в університеті

14 травня 2024 року, в рамках плану заходів до «Тижня науки в університеті», на хіміко-біологічному факультеті відбувся міжкафедральний науково-методичний семінар «Аналіз можливостей і методів інтеграції предметів природничого циклу в шкільну програму», організований викладачами кафедри хімії та хімічної освіти. Участь в ньому взяли науково-педагогічні працівники трьох кафедр факультету і здобувачі вищої освіти спеціальностей 014.06 Середня освіта (Хімія) і 014.05 Середня освіта (Біологія) бакалаврського і магістерського рівнів освіти.

Семінар також був організований на запит з реалізації проєкту, в якому бере участь університет «Нова українська школа, університет, громада, влада – координація взаємодії на інтелектуальній платформі TeachHub».

Під час семінару було розглянуто декілька питань, а саме:

  1. Інтеграція предметів природничого циклу в одну комплексну програму шкільного курсу – як потреба сучасної освіти.
  2. Виклики, пов’язані з впровадженням інтегрованих курсів: розробка нових програм і навчальних планів, підготовка вчителів природничих наук, розробка форм і методів навчання тощо.
  3. Роль вчителя у викладанні інтегрованих курсів.
  4. Методики інтеграції предметів природничого циклу
  5. Переваги інтегрованого навчання.

Під час семінару було обговорено питання практичного впровадження інтегрованих курсів в шкільних програмах. Здобувачі освіти проінформували присутніх про те, як реалізуються інтегровані курси природничих предметів в закладах загальної середньої освіти, фахової передвищої і з якими труднощами вони зіткнулися під час проходження виробничої педагогічної практики.

Подальші наукові розвідки з цього питання продовжуються. Викладачами кафедри хімії та хімічної освіти проводиться педагогічний експеримент за результатами якого публікуються наукові статті у фахових виданнях України, готуються доповіді на наукових конференціях.

Участь викладачів кафедри у міжнародній конференції

22-23 березня 2024 року викладачі кафедри хімії та хімічної освіти у повному складі разом зі здобувачами другого освітнього рівня навчання взяли участь у роботі Міжнародної конференції “Сучасні тенденції навчання хімії”, яка була проведена Львівським національним університетом імені Івана Франка.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, ректор ЛНУ ім. Франка Володимир Мельник та інші провідні науковці.

Викладачі кафедри хімії та хімічної освіти представили на пленарних засіданнях власні наукові доробки в галузі хімічної освіти, а саме:

  • «Розвиток технічного мислення школярів в процесі навчання природничих предметів»
  • «Розв’язування дидактичних задач як метод аргументації у навчанні хімії»
  • «Метод моделювання та аналогій при вивченні модуля «хімічний зв’язок і будова речовини»
  • «Проблема реалізації міжпредметних зв’язків фізики та хімії при викладанні інтегрованих курсів в закладах загальної середньої освіти»

Всі учасники отримали сертифікати і збірки публікацій з матеріалами конференції

Репортаж про конференцію та фото розміщені також на сайтах:

https://lnu.edu.ua/startuvala-x-mizhnarodna-konferentsiia-suchasni-tendentsii-navchannia-khimii/

https://mon.gov.ua/ua/news/ponad-200-osvityan-i-naukovciv-obgovorili-suchasni-tendenciyi-vivchennya-himiyi-u-lnu-imeni-ivana-franka

Відкрита лекція к.б.н., доцента кафедри фізіології, здоров’я і безпеки людини та природничої освіти Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Вадима Пєнова

В рамках програми «Гість університету» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького 27 жовтня 2023 року кафедрою хімії та хімічної освіти було організовано проведення відкритої лекції кандидата біологічних наук, доцента кафедри фізіології, здоров’я і безпеки людини та природничої освіти Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Пєнова Вадима Васильовича.

Тема відкритої лекції, яку було проведено для здобувачів освіти хіміко-біологічного факультету: «Топ 10 МІФІВ при наданні домедичної допомоги у невідкладних станах». Враховуючи актуальність теми, особливо в умовах воєнного стану в Україні, до лекції, яка була проведена в режимі ZOMM-конференції долучилося 100 слухачів з числа академічної спільноти університету.

Вадим Васильович провів лекцію з відеопрезентацією, закцентувавши увагу на тому, як треба діяти (і як НЕ треба) у невідкладних станах відповідно до сучасних протоколів надання домедичної допомоги. Було зазначено, що від знання того, як треба надавати домедичну допомогу, залежить відсоток виживаності постраждалих. Зазначена тема викликала жваве обговорення учасників, які відзначили, що обізнаність людей у питаннях допомоги знаходиться на недостатньому рівні і більшість не знайома з тими способами і методами, які прописані в сучасних протоколах.


До уваги академічної спільноти університету!

До 100-річчя  Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького 27 жовтня 2023 року о 14:20 запрошуємо стати учасником гостьової лекції на тему: «ТОП 10 міфів при наданні домедичної допомоги у невідкладних станах».

Лектор: Пєнов Вадим Васильович, кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізіології, здоров’я і безпеки людини та природничої освіти Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Зустріч відбудеться на платформі ZOOM:  
📍Ідентифікатор конференції: 431 221 6364
📍Код доступу: 2023

Посилання: https://us04web.zoom.us/j/4312216364?pwd=w4vnoDAdw5I65wqDMOfvViWvUVWyLc.1

Запрошуються здобувачі вищої освіти хіміко-біологічного факультету та всі бажаючі!