Міжнародне співробітництво

В Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся Міжнародний круглий стіл “Моделі індивідуальних наукових досліджень: різноманітність у дії”. В роботі конференції взяли участь близько 60 учасників – здобувачі вищої освіти, гаранти освітньо-наукових програм, науковці університету та колеги з Індії, Швеції та Франції.
Модератором круглого столу виступила голова ради молодих вчених, кандидат педагогічних наук, Чорна Вікторія Володимирівна.
Учасників круглого столу привітала перший проректор, доктор біологічних наук, професор Мальцева Ірина Андріївна.
Розпочала засідання круглого столу проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Москальова Людмила Юріївна з інформаційним повідомленням про «Науковий потенціал сучасної науки для здобувачів наукового ступеня доктора філософії ».
Цікаве змістовне повідомлення представив директор та засновник AKG Global Support Services (OPC) Private Limited Аміт Кумар на тему «Організація наукових досліджень у Індії», де ґрунтовно висвітлив питання підготовки PhD в Індії та особливості вибудовування освітньо-наукової траєкторії здобувача.
Наша колега зі Швеції, кандидат сільсько-господарських наук, доцент, здобувач PhD y Lulea University of Technology Міроничева Олена, представила повідомлення «Never give up! Ніколи не зупиняйся!» в якому розкрила важливі моменти побудови дослідницької кар’єри закордоном. До неї приєдналася магістр соціології з Франції, волонтер фонду «Врятуймо життя разом» («Sauvons des vies») Нікандрова Наталія з повідомлення «Адаптація українців у Парижі: соціальний аспект».
В підсумок заходу виступила завідувач відділу аспірантури та докторантури МДПУ ім. Б. Хмельницького Долинна Олена Миколаївна з інформаційним повідомленням про «Важливість обміну досвідом для професійного зростання здобувачів PhD», підкресливши актуальні проблеми підготовки PhD, зокрема якості докторських програм, інтернаціоналізації освіти, обміну досвідом як інституцій, так і на рівні здобувачів.
 
 

Стажування аспірантки Умерової Ави Кадріївни. Спеціальності 101«Екологія». Науковий керівник – д.б.н., професор Жуков Олександр Вікторович.
Ava Umerova
Eco-Mining training_workshop October 2020_Agenda
Eco-Mining training_workshop October2020_Plan

Участь аспірантки Винокурової Світлани Володимирівни в міжнародних наукових проектах. Спеціальність 101 “Екологія”. Науковий керівник – д.геогр.наук, доцент Воровка Володимир Петрович. 
2017-2020
Участь у міжнародному науковому проекті The United Nations Environment Programme. Рroject SSFA/2017/20, S1-32GFL-000370/11232/SB-000687.37/14AC0003 “Conserving, Enhancing and Managing Carbon Stocks and Biodiversity in the Chernobyl Exclusion Zone” (оctober 2017-оctober 2020).
2020
«Відновлення водно-болотних угідь та степів в регіоні дельти Дунаю», що фінансується через фундацію «Rewilding Europe» Кембриджською природоохоронною ініціативою в рамках програми «Ландшафти під загрозою»
2018-2019 
«Екологічний стан островів Єрмаков та Малий Татару після  проведення їх ренатуралізації   та рекомендації щодо  оптимального використання», Дунайсько-Карпатська Програма  WWF International в рамках  проекту Living Rivers Europe за підтримки  WWF Нідерланди
2016
Сприяння сталому розвитку сільських громад у віддалених районах шляхом раціонального використання природних ресурсів, історичної та культурної спадщини, за фінансової підтримки Програми співробітництва з метою розвитку і сприяння демократії Уряду Литовської Республіки.
2015
Інвентаризація цінних природних територій в української частині регіону дельта Дунаю в рамках проекту «Консолідація мережі природоохоронних територій для збереження біорізноманіття та сталого розвитку в регіоні дельти Дунаю та Нижнього Прута – PAN Nature», що фінансувався Європейською комісією.
2014-2015
Розробка менеджментплану РЛП «Ізмаїльскі острови» в рамках проекту «Consolidation of the nature protected areas’ network for biodiversity protection and sustainable development in the Danube Delta and Lower Prut river region – PAN Nature»що фінансувався Європейською комісією.
2011-2013
Association WWF Danube Carpathian Programme Romania project “Сприяння адоптації к кліматичним змінам через інтегроване управління земельними та водними ресурсами”
2009-2013
Формування потенціалу зі спостереження за Чорноморським басейном з метою підтримки сталого розвитку території (ENVIROGRIDS), в рамках 7-ї рамкової програми наукових досліджень Європейського союзу (2009-2013 гг.).
2013
“Стратегія Європейського Союзу в регіоні дельти Дунаю та в Україні: можливості, виклики та стан імплементації”, в рамках проекту Strengthening Civil Society Involvement in Assisting the Government with the Implementation of the EU Strategy for the Danube Region”, що фінансувався Європейською комісією.
2010   
Проект Wetlands International “Міграційні зупинки в чорноморському регіоні”
2008-2010
Раціональне мисливство на коловодних птахів в водно-болотних угіддях Азово-Чорноморського регіону України. Оптимізація структури територій мисливських господарств і управління коловодними птахами, підвищення рівня екологічної освіти мисливців з метою охорони коловодних птахів (в рамках гранту BBI-Matra, 2008-2010 р.).
2006-2007
«Технічна допомога для планування управління басейном нижнього Дністра»  (TACISб 2006).
2006
Розробка менеджмент-плану щодо природних комплексів та ресурсів водно-болотного угіддя міжнародного значення “Залив та коса Обітиченська” (in the framework of small grants programme of the Netherlands Embassy MATRA/KNIP)
2005-2006 
Проект WWF “Оцінка змін в екосистемі острова Татару после проведення робіт щодо відтворення його гідрологічного режиму