Профорієнтаційна робота

Запрошуємо на навчання!


Багаторічна співпраця кафедри анатомії і фізіології людини та тварин з навчальними закладами Запорізької області давно приносить свої результати. Випускники шкіл, які стають нашими студентами, отримують глибокі знання, оволодівають навичками своєї професії, мають можливість отримати роботу в нашій країні і за кордоном. Загалом, стають професіоналами з великої літери.

Нині викладачами кафедри ведеться копітка, а головне, ефективна робота зі збереження і примноження славних традицій минулого, розвитку вітчизняних освітніх та наукових шкіл, формування сучасної молоді не тільки як фахівців своєї справи, але, в першу чергу, як громадян- будівничих України.

Викладачі кафедри активно привертають учнів до поринання у навчальний процес студентів спеціальності біологія, ознайомлюють з навчальними аудиторіями та матеріально-технічною базою університету. Так, для учнів цікаві прогулянки анатомічним музеєм, де представлені опорно-рухова, дихальна, серцева, сечова, травна, статева та нервова системи людини та тварин. Найбільший інтерес та багато запитань у гостей визивають препарати зародків людини, представлених в музеї.

Також наші гості мають можливість проявити свої наукові ідеї під час відвідування лабораторії фізіологічних досліджень, де представлені прибори, які використовують під час практичних занять з фізіології людини. Учні мають можливість активно працювати та ознайомитися зі специфікою фізіологічних досліджень кафедри.

Живе спілкування, інформація з перших уст, лабораторії, навчальні аудиторії, в яких буде проходити студентське життя, позитивний настрій та яскраві враження – все це та набагато більшого! Майбутні абітурієнти мають можливість поспілкуватися з викладачами кафедри, дізнатися корисну для себе інформацію. І, все-таки, найголовніше це те, що учні вже сьогодні можуть відчути себе частиною студентської родини МДПУ імені Богдана Хмельницького.


Екскурсія по Анатомічному музею

6 жовтня у рамках профорієнтаційної роботи та з метою пропаганди здорового способу життя викладачами кафедри анатомії і фізіології людини та тварин було проведено екскурсію для слухачів підготовчого відділення Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького по анатомічному музею. У музеї представлені опорно-рухова, дихальна, серцева, сечова, травна, статева та нервова системи людини та тварин. Ас. Горбань Д.Д. звертала увагу учнів, що вивчення та розуміння анатомії людини є актуальним питанням сьогодення. Так, під час екскурсії зупинялась на пояснення будови органів та систем органів людини та як на них впливає вірус COVID-19. Найбільший інтерес та багато запитань в учнів було під час перегляду препаратів зародків людини, представлених в музеї.

Майбутні абітурієнти мали можливість поспілкуватися з викладачами кафедри, дізнатися корисну для себе інформацію. І, все-таки, найголовніше отримати корисні знання про здоров’я людини, здоровий спосіб життя та профілактики захворювання.

Наприкінці учням побажали здоров’я та запросили до навчання на хіміко-біологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.


Вебінар для учнів та студентів «У пошуках ДНК. Життя. Астробіологія»

11 грудня 2020 року викладачами кафедри анатомії і фізіології людини та тварин було проведено вебінар для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, слухачів Малої академії наук та студентів на тему: «У пошуках ДНК. Життя. Астробіологія».

Біологія — це наука про життя. Тому, досить актуально було розглянути визначення цього поняття, обговорити форми життя – неклітинну і клітинну.

Походження життя на Землі хвилювало людей з давнини. Це одна з найскладніших проблем у біології. Наразі існує багато теорій виникнення житті. У ході вебінару були розглянуті: гіпотеза Опаріна-Холдейна про виникнення в океані живого з неживого. Теорія панспермії стверджує, що життя могло виникнути при падінні метеоритів і комет, які несуть на собі «попередники живого – насіння», що падало на Землю. Гіпотеза РНК-світу полягає у припущенні, що попередниками живих клітин були молекули РНК, що шляхом самовідтворення еволюціонували до складніших клітинних утворень. Є гіпотеза про теоретичну можливість альтернативної біохімії на основі базових хімічних елементів, здатних утворювати достатньо складні хімічні сполуки. Ці питання розкрила асистент кафедри Дар’я Горбань.

Досить детально старший викладач кафедри Ольга Анатоліївна Прокоф’єва розповіла про центральну догму біології: ДНК – РНК – білок та унікальність властивостей ДНК.

Найбільшу зацікавленість в учасників семінару викликала інформація про астробіологію – науку, предметом якої є вивчення походження, еволюції та розповсюдження життя на інших планетах у Всесвіті. Так, астробіологи займаються вивчення життя у різних середовищах та екстремальних умовах життя. Також багато досліджень можливостей виникнення та пошук життя на інших планетах. Цим та багато іншим займаються вчені астробіологи.

Учні та студенти відгукнулися словами подяки за цікаво поданий матеріал з майже фантастичної тематики, яка стає сьогоденням біології.


Олімпіада Інтелектуал з біології на підготовчому відділенні

У Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького розпочалась Всеукраїнська олімпіада для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти «Інтелектуал».

Завдання Олімпіади: виявлення, розвиток обдарованих вступників, надання їм допомоги у виборі професії, залучення їх до навчання в університеті, реалізація здібностей талановитих учнів.

З метою дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 оргкомітет олімпіади відмовився від урочистої церемонії відкриття, захід проводиться у невеличких групах до 20 осіб з обов’язковою термометрією і дистанціюванням.

31 січня олімпіаду було проведено для слухачів підготовчого відділення з предмету «біологія». Журі закінчило роботу з перевірки робіт учасників і подало відомості на розгляд оргкомітету.


Всеукраїнська олімпіада для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал» з біології

07 лютого 2021 року в університеті пройшла Всеукраїнська олімпіада МДПУ імені Богдана Хмельницького для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал» з біології на основі повної загальної середньої освіти.

Основними завданнями Олімпіади стали: виявлення та розвиток обдарованих вступників, надання їм допомоги у виборі професії, заохочення їх до навчання в університеті, реалізація здібностей талановитої учнівської молоді.

З метою дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, оргкомітет олімпіади відмовився від урочистої церемонії відкриття, захід проводився у невеличких групах до 20 осіб з обов’язковою термометрією, дистанціюванням та з виконанням інших санітарних норм.

Для проведення олімпіади було створено оргкомітет, предметно-методичні комісії та журі, залучено студентів – переможців олімпіади минулого року. До складу журі увийшли викладачі біологічних кафедр.

Безпосередньо у день проведення олімпіади журі визначило індивідуальний рейтинг знань кожного учасника, а предметно-методичні комісії провели консультації щодо правильності виконання завдань.

Відомості про результати роботи журі з визначеним рейтингом учасників розміщені на сайті університету.

Звертаємо увагу, що продовжено реєстрацію на додаткову сесію Всеукраїнської олімпіади МДПУ імені Богдана Хмельницького для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал» на основі повної загальної середньої освіти.

Незабаром університет чекає на поповнення лав студентської молоді і продовжує роботу над формуванням контингенту абітурієнтів.

  


Викладачі хіміко-біологічного факультету завітали до Мелітопольського медичного коледжу

16 лютого викладачі хіміко-біологічного факультету завітали до КЗ «Мелітопольський фаховий медичний коледж» ЗОР. У викладачів була можливість поспілкуватися зі студентами коледжу та розповісти про особливості прийому до університету у 2021 році.

Так, майбутніх абітурієнтів було ознайомлено з етапами вступної кампанії, специфіку зарахування вступників, переліком вступних іспитів тощо. Викладачі підкреслили, що кожен охочий упродовж вступної кампанії зможе отримати вичерпну інформацію у приймальній комісії університету.

Студентів коледжу було ознайомлено з освітніми програми і перевагами навчальної й наукової діяльності на факультеті. Після цього спілкування проходило у форматі запитань-відповідей щодо конкретних аспектів вступної кампанії.