Інформація про здобувачів

                                         Данюк Ольга Василівна

     Народилася 14 березня 1986 року в м. Дружба Ямпільського р-ну Сумської обл.
     У 2008 році закінчила Мелітопольський державний педагогічний університет і здобула кваліфікацію вчителя біології, хімії, валеології та основ екології.
       У 2014 році закінчила Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та здобула кваліфікацію магістра з обліку і аудиту.
З 2021 р. навчається в аспірантурі Мелітопольського педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на денній формі навчання за спеціальністю 101 Екологія.
      Назва дисертаційного дослідження: «Екоморфічна організація ґрунтової макрофауни Старобердянського лісового масиву».
Науковий керівник – к.б.н., доцент Йоркіна Н.В.
       Об’єкт дослідження: ґрунтова макрофауна Старобердянського лісового масиву.
      Предмет дослідження: екоморфічна організація ґрунтової макрофауни на рівнях досліджуваної точки, біогеоценозу та ландшафту.
       Методи дослідження: для обліку ґрунтової макрофауни буде застосований метод розкопок і ручного розбирання ґрунту розміром 25×25 см. Вимірювання: твердості ґрунту – на глибині 50 см; електропроводності ґрунту; температури ґрунту, висоту травостою; щільності підстилки; щільності ґрунту за допомогою пробовідбірників Качинського; вологості ґрунту ваговим методом; агрегатного складу методом сухого просіювання за Савіновим; інтенсивності целюлозолітичної активності ґрунту аплікаційним методом. Розрахунки будуть проводитись  за допомогою програмних пакетів Microsoft Excel, Statistica 10.0.
               Cписок публікацій
Yorkina N., Daniuk O., Cherniak Ye. Ecomorphic structure of soil mesofauna as an indicator of contamination of edaphotopes in the recreational zone of Lesopark // The VІ International Science Conference «Results of modern scientific research and development». – Madrid, 2021. – P. 39-42.
       5-9 липня 2021 року приймала участь у Літній школі в рамках імплементації Проєкту ЄС Еразмус+ «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» (EU Values of Diversity and Inclusion for Sustainable Development EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT (60 hours).

                                         Куліш Тетяна Сергіївна

       Народилася 18 грудня 1997 року в м. Токмак (Запорізької області).
       З 2014 по 2018 рік навчалася в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького за рівнем вищої освіти «Бакалавр». Була присвоєна кваліфікація: «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», а також професійна кваліфікація: «Організатор природокористування».
      З 2018 по 2020 рік продовжила навчання в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького за рівнем вищої освіти «Магістр», була присвоєна професійна кваліфікація: «Екологія. Заповідна справа».
       Починаючи з 2018 року почала працювати у Товаристві з обмеженою відповідальністю «А-Енерго» екологом на виробництві. Компанія спеціалізується на утилізації небезпечних відходів 1-4 класу. У 2019 році зайняла посаду директора. Під час роботи велась активна підготовка до вступу до аспірантури: участь у міжнародних конференціях, екофорумах, навчання у Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління, а також підвищення кваліфікації «Все про відходи підприємства: поводження з відходами І-V класу небезпеки на підприємстві».
       З 2020 року є асоційованим членом громадської спілки «ПРОФЕСІЙНА АСОЦІАЦІЯ ЕКОЛОГІВ УКРАЇНИ (ПАЕУ), яка об’єднала менеджерів природоохоронної діяльності підприємств для сприяння сталому розвитку та зміцненню процесу екомодернізації в Україні.
       У 2021 році була нагороджена почесним званням «Спеціаліст року» президентом союзу організацій «Союз Національних Бізнес-рейтингів» за видатні професійні досягнення, високу продуктивність,  якісне виконання обов’язків, відповідальність і відданість цінностям підприємства і особистий внесок у загальний успіх.
      У 2021 році була нагороджена почесним званням «Лідер галузі» президентом союзу організацій «Союз Національних Бізнес-рейтингів» на підставі для нагородження є результати підприємства в рейтингу Україні: «Золото» серед господарських товариств (КВЕД 38.12) у номінації «Ділова активність».
       З 2021 р. навчається в аспірантурі Мелітопольського педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на денній формі навчання за спеціальністю 101 Екологія.
       Назва дисертаційного дослідження: «Роль зелених насаджень у пом’якшені міського теплового ефекту».
     Об’єкт дослідження: зелені насадження загального користування.
      Предмет дослідження: біоекологічні аспекти формування зелених насаджень урбоекосистем та їх кліматорегулюючі функції.
      Методи дослідження: у роботі буде застосований системний підхід та порівняльний аналіз отриманого фактичного матеріалу,  методи дедукції та графічні методи, а також еколого-фауністичні, еколого-флористичні, еколого-діагностичні та морфометричні дослідження. Програма дослідження включатиме проведення  маршрутно-польових досліджень, закладення і проведення польових і лабораторних дослідів, ведення спостережень, облік та аналіз отриманих результатів.
     Брала участь у 6 міжнародних науково-практичних конференціях у Польщі, Чехії, Італії, Англії, Бельгії, Україні. 

                                           Телюк Поліна Миколаївна

Народилася 5 квітня 1996 року в с.Калини Тячівського району Закарпатської області.
У 2015р. було присвоєно робітничу кваліфікацію Єгер в Таврійському державному агротехнологічному університеті.
У 2017р. закінчила Таврійський державний агротехнологічний університет здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти бакалавр, напрям підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» професійна кваліфікація організатор природокористування.
         У 2018р. закінчила Таврійський державний агротехнологічний університет здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти бакалавр, напрям підготовки «Економіка підприємства» професійна кваліфікація бакалавр з економіки підприємства.
      У 2019 р. закінчила Таврійський державний агротехнологічний університет здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр, спеціальність «Екологія» професійна кваліфікація магістр з екології.
     У 2019р. успішно пройшла атестацію в атестаційній комісії Таврійського державного агротехнологічного університету щодо вільного володіння державною мовою.
      З 2019р. по теперішній час навчається в аспірантурі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на денній формі навчання за спеціальністю 101 Екологія.
Назва дисертаційного дослідження: «Екологічна оцінка рекреаційного навантаження на ґрунт зелених насаджень загального користування»
Науковий керівник: д.б.н., професор, Жуков Олександр Вікторович.
Об’єкт дослідження: зелені насадження загального користування м. Мелітополь.
Предмет дослідження: вплив рекреації на показники твердості ґрунту зелених насаджень загального користування.
Методи наукового дослідження: теоретичні: аналіз літературних та інших джерел з досліджуваної теми; польовий метод вимірювання твердості ґрунту, методи описової статистики для характеристики варіювання досліджуваної величини, кореляційний аналіз для встановлення зв’язку рівня рекреації та твердості ґрунту, регресійний аналіз для створення моделі залежності рівня рекреації від показників твердості ґрунту.
Список публікацій:
Телюк П.М. ОЦІНКА ЖИТТЄВОГО СТАНУ НАСАДЖЕНЬ ДУБУ ЧЕРВОНОГО В ТЯЧІВСЬКОМУ РН., ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ. // “EURASIAN SCIENTIFIC CONGRESS” BARCELONA 2020  – С. 16–20
Телюк П.М. Вплив ґрунту на здоров’я людини// Телюк П.М.  матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Біологічні, медичні та науково-педагогічні аспекти здоров’я людини» Полтава 2020 – С. 165-166.
Teluk, P., Yorkina, N., Umerova, A., Budakova, V., Nydion, N., & Zhukov, O. (2020). Оцінка рівня рекреаційної трансформації зелених насаджень загального користування за показниками твердості грунту. Agrology3(3), – С. 171-180.  Журнал  включено до категорії “Б” Переліку наукових фахових видань України.

 

                                         Умерова Ава Кадріївна


Народилася 28 січня 1994 року в с. Новокостянтинівка, Джанкойського р-ну, АР Крим
З 2012 по 2016 року навчалася в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, за рівнем вищої освіти «Бакалавр» (диплом з відзнакою), та була присвоєна кваліфікація: Бакалавр, вчитель біології
З 2016 по 2017 року продовжила навчання в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького за рівень вищої освіти «Спеціаліст» (диплом з відзнакою), й була присвоєна професійна кваліфікація: Біолог. Вчитель біології, хімії та екології
     У період 2016 по 2018 року навчалась в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького за  рівнем вищої освіти «Магістр» (диплом з відзнакою), та здобула професійну кваліфікацію: Магістр, вчитель хімії
     З 2018 р. по теперішній час навчається в аспірантурі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на денній формі навчання за спеціальністю 101 Екологія
Назва дисертаційного дослідження: «Наземні молюски антропогенно-трансформованих екосистем: екологія і просторово-часова динаміка»
Науковий керівник – д.б.н., професор Жуков Олександр Вікторович
Об’єкт дослідження – угруповання та популяції наземних молюсків в антропогенно-трансформованих екосистемах
Предмет дослідження – просторово-часова динаміка наземних молюсків та особливості екологічних ніш окремих видів на грунтоподібних конструкціях (техноземів)
Методи дослідження: у роботі будуть використовуватися еколого-фауністичні, еколого-флористичні, еколого-діагностичні, морфометричні, математико-статистичні методи дослідженя. Програма дослідження включатиме проведення маршрутно-польових досліджень, закладення і проведення польових і лабораторних дослідів, ведення спостережень, ідентифікація зоологічного й ботанічного матеріалу, облік та аналіз отриманих результатів. Розрахунки будуть проводитись  за допомогою програмних пакетів Microsoft Excel, Statistica 8.0.
Cписок публікацій
– Yorkina, N. V., Umerova, A. K., Samoilova, M. M. and Gavrish, I. Yu. (2018) Biodiagnostics of urban soils of Melitopol urbosystem on the basic of the analysis of the ecomorphic mesofauna structure. Question bioindication and ecology. 23(2). 113-132. DOI https://doi.org/10.26661/2312-2056/2018-23/2-08;
Umerova A. K. (2019) Analysis of the ecological niche of the Vallonia pulchella (muller 1774) in turf-litogenic soils in gray-green clay (Nicipol manganese ore basin). Biological Resources and Nature Managment. 11, №5–6. p.67–74 https://doi.org/ 10.31548/bio2019.04.008
Umerova, A. K. (2019). Spatial organization of the Vallonia pulchella (Muller 1774) ecological niche in sod-lithogenic soils on loesses-like clays in the Nikopol Manganese Ore Basin. Agrology, 2(4), 205‒208. doi: 10.32819/019029
Umerova, A. K. (2020). Peculiarities of the spatial organization of the ecological niche of Vallonia pulchella (Muller, 1774) on the pedozems of the Nikopol manganese ore basin. Agrology, 3(1), 39‒45 doi: 10.32819/020006
– Teluk, P., Yorkina, N. V., Umerova, A., Budakova, V. S., Nydion, N. М., & Zhukov, O. V. (2020). Estimation of the level of recreational transformation of public green spaces by indicators of soil penetration resistance. Agrology, 3(3), 171‒180. doi: 10.32819/020020

                                         Мірзоєва Антоніна Табрізівна

Народилася 21 січня 1996 року в  м. Мелітополь
З 2014 по 2018 роки навчалась у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти бакалавр професійна кваліфікація «Вчитель біології та хімії».
З 2018 по 2020 роки навчалась у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістра професійна кваліфікація «Фізична реабілітація».
     З 2020 року навчається в аспірантурі Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького на денній формі навчання за спеціальністю 101 Екологія.
Назва дисертаційного дослідження:
«Екологічні закономірності формоутворення черепашок двостулкових молюсків Азовського моря: застосування методу геометричної морфометрії»
Науковий керівник: д.б.н., професор Жуков Олександр Вікторович
Об’єкт дослідження – двостулкові молюски північної частині Азовського моря.
Предмет дослідження – вплив факторів довкілля на зміни форми черепашок двостулкових молюсків.
Методи дослідження:
Теоретичний аналіз літературних та інших джерел за темою дослідження. Загальні методи традиційної морфометрії, статистичні методи: дисперсійний аналіз, метод головних компонент, кореляція, кластерний аналіз та метод геометричної морфометрії.
Участь у міжнародних та наукових проектах: плануються у найближчому майбутньому.
Закордонне стажування: планується у найближчі 2-3 роки.

                  Винокурова Світлана Володимирівна

У 1996 році закінчила Мелітопольський державний педагогічний інститут, хіміко-біологічний факультет.
У 2003 році брала участь в міжнародних курсах управління водно-болотними угіддями (Нідерланди).
У 2014 році брала участь в міжнародних курсах  щодо використання геоінформаційних технологій для вивчення та збереження навколишнього середовища (Сполучені Штати Америки).
З 2019 р. по теперішній час навчається в аспірантурі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на денній формі навчання за спеціальністю 101 Екологія.
Назва дисертаційного дослідження: «Особливості просторового розміщення рідкісних видів гніздових птахів гідроморфних екотонів Північно-Західного Приазов’я»
 Науковий керівник:  Воровка Володимир Петрович, доктор географічних наук, доцент
Об’єкт дослідження:  рідкісні види гніздових птахів гідроморфних екотонів Північно-Західного Приазов’я
Предмет дослідження:  вплив абіотичних та біотичних факторів на особливості просторового розміщення рідкісних видів гніздових птахів гідроморфних екотонів Північно-Західного Приазов’я
Основні публикації:
1. Андрющенко Ю.О., Кошелєв О.І., Дядічева О.А., Кошелєв В.О., Попенко В.М., Черничко Й.І., Черничко Р.М., Винокурова С.В. (2020). Експертна оцінка стану орнітофауни та загроз для птахів на території  проектованої Азовської вітрової електростанції  (Північно-Західне Приазов’я) // Екологічні науки. – Вип. 3 (30). – С.148-165. https://doi.org/10.32846/2306-9716/2020.eco.3-30.26. Режім доступу http://ecoj.dea.kiev.ua/archives/2020/3/28.pdf
2. Винокурова С.В., Черничко И.И. Размещение и численность тиркушки луговой (Glareola pratincola) в Северо-Западном Приазовье // Орнитологические исследования в странах Северной Евразии : тезисы XV Междунар. орнитолог. конф. Северной Евразии, посвящённой памяти акад. М. А. Мензбира (165-летию со дня рождения и 85-летию со дня смерти). – Минск: Беларуская навука, 2020. – С. 103-104.
3. Винокурова С.В. Визначення ґрунтової лінії для заплави річки Великий Утлюг (Північне-Західне Приазов’я) та використання її параметрів для розрахунку вегетаційних індексів // ГІС та заповідні території. Матеріали VIII науково-методичного семінару (04 – 08 червня 2020 року). – Харків: Вид. група «Основа», 2020. – С.17-19.
4. Chernichko J.I., Kostiushyn V.A., Vinokurova S.V. General analysis of the results of August Counts of waterbirds in 2004–2015 on the Azov-Black Sea coast of Ukraine // Орнитология. – Вып. 43. – 2019. – С.95-108.
5. Черничко И.И., Винокурова С.В., Яковлев М.В., Гайдаш А.М. Состояние орнитофауны острова Малый Татару (РЛП «Измаильские острова») после его восстановления // Вісті біосферного заповідника «Асканія-Нова». – Том 21. – 2019 – С. 218-229.
6. Chernichko, J. I., Kostiushyn, V. A., & Vinokurova, S. V. (2018). The Amount and Distribution of the Red Data Book Bird Wetland Species in the Azov-Black Sea Region of Ukraine According to the Results of August Counts 2004–2015, Vestnik Zoologii52 (2), 145-154. (doi: https://doi.org/10.2478/vzoo-2018-0016)
7. Chernichko I.I., Kostiushyn V.A., Vinokurova S.V. (2016). Importance of Utliukskiy Liman for the protection of waterbirds in the Azov-Black Sea Region during autumn migration // Vestnik zoologii, 50(5): 429–446. (doi: https://doi.org/DOI 10.1515/vzoo-2016-0050)
8. Demchenko V.A., Vinokurova S.V., Chernichko I.I., Vorovka V.P. Hydrological regime of Molochnyi liman under anthropogenic and natural drivers as a basic for management decision-making // Environmental Science & Policy. – 2015. – Vol. 46, – P. 37–47. https://doi.org/10.1016/j.envsci.2014.08.015
9. Воровка В.П., Демченко В.О., Винокурова С.В. Динаміка гідрологічних показників Молочного лиману як гідрологічного заказника загальнодержавного значення // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. – 2015. – Т.1 (36). – С.46-56. Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glghge_2015_1_8

ORCID: https://orcid.org/0000-0001-7277-0088
Scopus Author ID:  https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56450487300

                                          Віхляєва Марина Володимирівна

Народилася 26 листопада 1996 року в  м. Мелітополь
З 2014 по 2018 роки навчалась у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, за рівнем вищої освіти «Бакалавр» (диплом з відзнакою), та була присвоєна професійна кваліфікація: «Вчитель біології та хімії».
З 2018 по 2020 роки навчалась у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького за  рівнем вищої освіти «Магістр» (диплом з відзнакою), та здобула професійну кваліфікацію: «Вчитель біології, хімії та екології».
З 2020 року навчається в аспірантурі Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького на денній формі навчання за спеціальністю 101 Екологія.
Назва дисертаційного дослідження: «Еко-токсикологічний моніторинг стану річки Дніпро з використанням водних хребетних»
Науковий керівник: д.б.н., доцент Верголяс Майя Розметівна.
Об’єкт дослідження – Біологічні тест-об’єкти за умови експозиції водних зразків з р. Дніпро.
Предмет дослідження – Морфологічні, морфометричні, поведінкові та інші показники водних хребетних.
Методи дослідження: у роботі буде  використовуватися аналіз літературних та інших джерел з досліджуваної теми; хіміко-аналітичні методи; методи біологічного моніторингу,  зокрема біоіндикація вод річки Дніпро за морфометричними та морфогенетичними показниками.
Cписок публікацій:
– Vergolyas M., Myrtaziev E., Vikhliaieva M., Taran M. Hematological Indicators of Hydrobionts as a Biomarker of Antropogenic Pollution of the Aquatic Environment // International Journal of Natural Resource Ecology and Management. – 2020; 5(3): 115-118/ [Electronic resourse]. – Access mode: URL: http://www.sciencepublishinggroup.com/j/ijnrem.
– Верголяс М.Р., Вихляева М.В., Шеремета А.И., Шамкина К.К. Экотоксикологическая оценка антропогенного загрязнения поверхностных вод // Академічне науково-практичне видання«Екологічні науки» №4 (31). С. 49-53. Київ 2020. Фахове видання ISSN: 2306-9716 (Print) 2664-6110 (Online)

                                       Борисов Віталій Валерійович

  Народився 26 червня  1992 року в  м. Вільнянськ, Вільнянського району Запорізької області.
   У 2014р. було присвоєно робітничу кваліфікацію Єгер в   Таврійському державному агротехнологічному університеті.
   У 2014р. закінчив  Таврійський державний агротехнологічний університет здобув кваліфікацію: ступінь вищої освіти бакалавр, напрям підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовищ та збалансоване природокористування» професійна кваліфікація         еколог-дослідник.
     У 2015р. закінчив Таврійський державний агротехнологічний університет здобув кваліфікацію: спеціальність «Екологія» професійна кваліфікація спеціаліст з екології (диплом з відзнакою).
      У 2017 р. закінчив Таврійський державний агротехнологічний університет здобув кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр, спеціальність «Екологія» професійна кваліфікація        магістр       з        екології.
      З 2017р. по теперішній час навчається в аспірантурі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на денній формі навчання за спеціальністю 101 Екологія.
Назва дисертаційного дослідження: «Орнітокомплекси  масивів індивідуальної забудови  малого міста (на прикладі Вільнянська, Запорізької області)»
Науковий керівник: д.б.н., професор, Кошелєв Олександр Іванович.
Об’єкт дослідження:орнітокомплекси житлових масивів  індивідуальної забудови м.Вільнянська
Предмет дослідження:  сезонна динаміка населення птахів  в м.Вільнянськ, їх структурно-функціональні зв’язки та їх біоцентичне значення в місті.
Методи наукового дослідження:  у роботі використовуються, статистичні методи дослідженя. Програма дослідження складається з  маршрутно-польових досліджень, ведення спостережень, облік та аналіз отриманих результатів. Розрахунки здійснювалися  за допомогою програмних пакетів Photoshop, Google Earth, Microsoft Excel, Statistica 10.0, Species Divercity and   Richness  IV.
Результати досліджень  пройшли апробацію  на 4-х  наукових конференціях.
                                Список публікацій:
– Борисов В.В. Динаміка чисельності птахів в осінній період 2017 р. в м. Вільнянськ (Запорізька обл.)./ Борисов В.В. Матеріали X міжнародної інтернет-конференції «Соціальні  та екологічні технології: актуальні проблеми  теорії та практики». Мелітополь,  2018. С.76-81.
– Борисов В.В. Попередні результати дослідження орнітофауни м. Вільнянська (Запорізька обл.)./ Борисов В.В. Матеріали X міжнародної інтернет-конференції «Соціальні  та екологічні технології: актуальні проблеми  теорії та практики». Мелітополь, 2018. С.81-82.
– Борисов В.В. Програмне забезпечення для обробки наукових досліджень впливу довкілля на орнітофауну м. Вільнянська. UJESIT.  2018, 7(1). С. 19 – 30. Цей журнал входить до міжнародних наукометричних баз DOIJ, ERICHPLUS та ULRIHSWEB.
– Борисов В.В. Характеристика голубиних птахів м. Вільнянська. /Борисов В.В. Матеріали II міжнародної науково-практичної конференції «Екологічні проблеми навколишнього середовища та раціонального природокористування в контексті сталого розвитку». Херсон, 2019. С.31-36. 
– Борисов В.В. Географічна структура гніздової авіафауни м. Вільнянськ./ Борисов В.В.МатеріалиXI міжнародної інтернет-конференції «Соціальні  та екологічні технології: актуальні проблеми  теорії та практики». Мелітополь 2019. С.63-64.
Борисов В.В, Кошелєв О.І. (2019) Екологічна структура орнітофауни м. Вільнянська (Запорізька обл.) у поза гніздові періоди. Екологічні науки. 4(27),  – C. 159-165. (фахове).
Борисов В.В., Кошелєв О.І. ,Кошелєв В.О., Копилова Т.В., (2020) Моніторинг воронових птахів у місті Мелітополі: гніздовий і зимовий аспекти. Екологічні науки. 2(29), – C.31-40. (фахове).
Борисов В.В., Кошелєв О.І., Кошелєв В.О. (2020) Сезонна динаміка консортивних зв’язків птахів у приватних садах міста Вільнянська (Запорізька обл.). Екологічні науки. 4(27),  – C. 156-166. (фахове).