Практики студентів

Велике значення у підготовці випускників має навчальна і виробнича практика, яку студенти проходять як на базі кафедри, так і на базі інших установ, зокрема – біологічної станції в с. Богатир (Якимівський р-н Запорізької області), заповіднику «Асканія-Нова», Нікітського ботанічного саду-ННЦ,  ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство», Інституту олійних культур УААН та інші. Щорічно студенти IV-V курсів проходять виробничу практику з біотехнології із відвідуванням  ПАТ ПБК «Славутич» (м. Запоріжжя), Інституту тваринництва в «Асканія-Нова», місцевих підприємств та інші.

Також кафедра має договори про співпрацю щодо проведення навчальних практик та здійснення наукової діяльності з міським КП «Парк культури та відпочинку ім. Горького», ТОВ «Зеленбуд», Мелітопольським виконкомом, Південною дослідною станцією Інституту сільськогосподарської мікробіології Національної академії аграрних наук України.

Студенти мають можливість пройти стажування та практику за кордоном по таких програмах, як Work and Travel (США), СС USA (Канада), IRE Au-Pair (Європа) та в Німеччині. Кращі студенти беруть участь в конкурсах, в розробленні проектів та  отриманні грантів за кордоном. Окремо для студентів, що навчаються на спеціальності «Садово-паркове господарство» передбачена практика по садово-парковому дизайну в США.

Нагороди та досягнення

Щороку студенти приймають активну участь у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських та міжнародних конференціях, засіданнях наукових гуртків університету та студентських олімпіадах.

Для забезпечення навчального процесу а також у наукової роботи на кафедрі створені і постійно підтримуються гербарій, музей, навчально-польове відділення «Форест-сіті».

Гербарій. Історія створення Гербарію пов’язана з 1933 роком. За даними архіву та спогадами викладачів кафедри довоєнні гербарні фонди нараховували близько 1000 гербарних аркушів, зібраних переважно з околиць м. Мелітополя та Мелітопольського району. Інвентаризація гербарію, здійснена протягом 2002-2003 рр. показала, що в теперішній час він нараховує близько 15000 гербарних аркушів і складається з таких структурних частин: демонстраційний, навчальний морфологічний (в т.ч. екологічний), навчальний і науковий систематичний (в т.ч. Гербарій рідкісних і інтродукованих видів, форм рослин та наукові колекції), гербарій природно-заповідних територій півдня України.

На сьогодні Гербарій зареєстрований у світовій мережі гербаріїв (New-York Botanical Garden, index gerbariorum – melit).

Музей. На кафедрі з 1984 року працює музей, в створенні якого велику участь приймав доцент Скрипко Г.С. Збереженням та поповненням експонатів музею в різні часи опікувались В.П. Коломійчук та В.О. Васін. Експонати музею широко використовуються для проведення лабораторно-практичних занять та навчальної практики.

Навчально-польове відділення кафедри «Форест-сіті». На агробіологічному комплексі університету на базі дендрарію, який був закладений співробітниками кафедри у 1996 році, та  комплексу із фізіології рослин  у 2008 році було організовано навчально-польове відділення кафедри «Форест-сіті». На сьогодні на його території вирощується понад 130 видів та форм декоративних дерев та чагарників. За останні три роки висаджено понад 300 шт. різноманітних дерев та чагарників. На базі «Форест-сіті» студенти отримують практичні навички щодо догляду та вирощуванню сіянців та саджанців дерев та чагарників, газонних трав, квітів та ін.